Wielki Tydzień 2021

Zgodnie ze wskazaniami Biskupa Tarnowskiego na Wielki Tydzień 2021 roku dla Diecezji Tarnowskiej, przeżywaliśmy tegoroczny Wielki Tydzień w Naszej Wspólnocie Parafialnej. Przed Wielkim Tygodniem został umożliwiony wiernym jak najszerszy dostęp do Sakramentu Pokuty i Pojednania, przez wyznaczenie dyżurów w konfesjonale uwzględniając także godziny wieczorne. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, aby zapewnić możliwość duchowej łączności dla wszystkich, którzy nie mogli w tych dniach pojawić się w Naszej Świątyni, przeprowadzona była transmisja. Również w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy umożliwione było w wyznaczonych godzinach przyjęcie Komunii Świętej wiernym, którzy łączyli się duchowo ze Wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność Siostrze Ligii oraz jej pomocnikom za pięknie przygotowaną ciemnicę i grób, młodzieńcom za czuwanie przy grobie Pana Jezusa, a także tym osobom, które brały udział w Triduum Paschalnym i Procesji Rezurekcyjnej.

Komentowanie jest wyłączone