Biblioteka Parafialna

BIBLIOTEKA  PARAFIALNA

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zasobów bibliotecznych naszej parafialnej biblioteki, kóra znajduje się w salce młodzieżowej pod kościołem.

Biblioteka czynna jest w drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godzinach od 10.00 do 11.00, a także każdorazowo na spotkaniach grup działających przy parafii.

Zapraszamy do korzystania z zasobów Biblioteki parafialnej

Zbiory Biblioteki parafialnej obejmują książki, czasopisma religijne, jak również materiały audiowizualne.

Biblioteka posiada szeroki zakres tematyczny: od pozycji teologiczno-filozoficznych, przez tzw. literaturę religijną, literaturę piękną, (powieści, opowiadania), aż po wydania z zakresu, psychologii (poradniki). W katalogu pozycji książkowych znajdują się również bajki i opowiadania dla dzieci, a także literatura przeznaczona dla młodzieży.

Osoby pragnące pogłębienia swojej wiedzy i religijności, znajdą w naszej Bibliotece m.in.:

·        komentarze biblijne, dokumenty Kościoła i dokumenty papieskie (encykliki, adhortacje, listy apostolskie),

·        publikacje pomagające w  pełnej zrozumieć uczestnictwo w liturgii Mszy św. i w sakramentach świętych,

·        biografie świętych, nowenny do świętych, rozważania Drogi Krzyżowej, modlitewniki itp.

W bibliotece można wybrać spośród kilku tytułów czasopism, m.in.: “Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”,  „ Apostolstwo Chorych”, „Wiadomości Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa”, „Droga”, „Poślij mnie”,  „Niedziela”, „Królowa Różańca świętego”, „Polonia Christiana”, „Zeszyty Maryjne”. Dostępne są także egzemplarze archiwalne.

Istnieje także możliwość skorzystania z zasobów archiwalnych są to: powieści religijne, podręczniki metodyczne do katechizmu religii katolickiej, archiwalne poradniki rolnicze oraz egzemplarze „Rycerza Niepokalanej” jak również „Posłańca Niepokalanej”. W archiwalnym księgozbiorze biblioteki parafialnej znajdują się również konferencje, pisma ascetyczne i teologiczne, leksykony kościelne wydane w języku niemieckim, żywoty świętych (wydanie z 1860 roku). Dostępne są również tygodniki „Za i Przeciw” wydanie od 1964 roku.