Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIE

Przypominamy, że najbliższa niedziela to NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 11.oo zbierzemy się na zewnątrz nowej świątyni, gdzie nastąpi poświęcenie palm, a później wejdziemy procesyjnie do świątyni i rozpoczniemy Mszę Świętą.  Po zakończonej Mszy Świętej, bardzo prosimy osoby, które będą miały palmy, aby wyszły ponownie przed świątynię, bo tam będzie przeprowadzany konkurs na najładniejszą palmę. Wszystkie dzieci z palmami otrzymają jakiś upominek. Wzorem lat ubiegłych, również Gminny Ośrodek Kultury przeprowadza XXVIII Konkurs Palm Wielkanocnych. Organizatorzy proszą o pozostawienie tradycyjnych palm w kaplicy Matki Bożej, gdzie zostaną ocenione. Zachęcamy do przeczytania regulaminu Konkursu Palm wywieszonego w gablocie i napisania metryczki. Regulamin dostępny jest także na stronie internetowej www.gok.chelmiec.pl

 

Chomranice, dnia 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Sumie śpiewana Droga Krzyżowa. O godz. 15.30  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a później Msza święta.
 2. Msze święte w tym tygodniu rano o godzinie 6.30 a w środę, czwartek, piątek i sobotę także po południu już godzinę później, czyli o godzinie 18.00.
 3. W środę o godz. 18.00 Msza Święta a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W najbliższy czwartek rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Jan Gwóźdź, Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Obidzy. Księdza rekolekcjonistę polecamy modlitewnej pamięci Parafian. Program rekolekcji jest następujący:

CZWARTEK – 30.03.2023 r.

18.00 –   Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich

19.00 –   Nauka stanowa dla Małżeństw

PIĄTEK  – DZIEŃ SPOWIEDZI   –  31.04.2023 r.

7.30  –   Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich

8.30  –    9.30  – Spowiedź

9.30  –   10.30   –  Przerwa w spowiedzi

9.30  –   Droga Krzyżowa i nauka dla wszystkich Uczniów Szkół Podstawowych

10.30  –  12.00  –  Spowiedź

12.00  –  14.30   –  Przerwa w spowiedzi

14.30  –  16.00  –  Spowiedź

16.00  –  16.30   –  Przerwa w spowiedzi

16.30   –  18.00  –  Spowiedź

18.00 –   Droga Krzyżowa dla wszystkich

18.30 –   Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich

20.00 –   Młodzieżowa Droga Krzyżowa

          –   Nauka Stanowa dla Młodzieży

SOBOTA –  01.04.2023 r.

7.30  –   Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich

10.00         –   Msza Święta i nauka dla Uczniów Szkół Podstawowych

14.00 –   Msza Święta i nauka dla Chorych i Staruszków

18.00 –   Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich

NIEDZIELA  –  ZAKOŃCZENIE  REKOLEKCJI – 02.04.2023 r.

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia w Rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu spowiedzi. W sobotę na Mszach Świętych będą zbierane ofiary na cele związane z rekolekcjami. Już dziś dziękujemy za składane ofiary.
 2. Dla osób chorych, które nie będą mogły przyjść na piątkową spowiedź lub na sobotnią Mszę Świętą, organizujemy wyjazd do domów. Takie osoby prosimy dziś zgłosić w zakrystii.
 3. W I sobotę o godzinie 17.00 kolejne Nabożeństwo Pierwszych Sobót, o 18.00 Msza Święta.
 4. W niedzielę 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie Jego dziedzictwa. Jan Paweł II – człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, który przez niemal trzy dekady był dla wiernych liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień. Marsz odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 13:00, wyruszy on z Placu Sobieskiego w Tarnowie, by następnie przejść ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego przy tarnowskiej Katedrze. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą społeczną, do organizacji marszu włączyło się wielu lokalnych społeczników. Organizatorzy na wydarzenie zapraszają wszystkich, niezależnie od wyznawanych wartości, poglądów politycznych – wszystkich, którym bliskie jest dziedzictwo Świętego Jana Pawła II. Osoby chcące wesprzeć wydarzenie, proszone są o kontakt bezpośrednio z Stowarzyszeniem Tarnów Pierwsze Niepodległe.
 5. Ponieważ nie wszyscy mają możliwość udania się do Tarnowa czy do innego miasta, dlatego Akcja Katolicka zaprasza w przyszłą niedzielę czyli na godzinę 14.30 do naszej świątyni, aby przed Najświętszym Sakramentem podziękować za Św. Jana Pawła II – za Jego dorobek, za to jak nas kształtował, za Jego nauczanie – modląc się Jego ulubioną modlitwą różańcową. Bądźmy wszyscy przy Św. Janie Pawle II.
 6. W zakrystii można jeszcze nabyć baranki wielkanocne w ramach akcji Caritas.
 7. Od tego tygodnia do końca października kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00 (to jest godzinę później niż obecnie) a w soboty tak jak było dotychczas, czyli od 7.30 do 8.30. W tym tygodniu, z powodu rekolekcji, kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek.
 8. Dziękujemy rodzinom z Kłodnego za sprzątanie naszych świątyń. Na ten tydzień troskę o nasze świątynie powierzamy kolejnym rodzinom. Sprzątanie będzie w sobotę o godzinie 11.00
 9. Dziękujemy również wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu pracowały przy naszej świątyni: Panom elektrykom za wymianę żarówek, Panom stolarzom za pomalowanie wszystkich drzwi wejściowych, pewnemu Panu za prace na chórze a także licznej grupie Panów z Woli Marcinkowskiej, za prace przy obcinaniu krzewów wokół drogi procesyjnej. Dziękujemy także pewnemu Panu, za przestawienie Big Bagów z kostką brukową. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi.
 10. W miesiącu kwietniu będą odprawiane Msze Św. Gregoriańskie za śp.: + Michalinę Bodziony, + Annę Górka, + Edwarda Wójcika, + Franciszka Pacholarza i + Józefa Dudzika.

 

 

Chomranice, dnia 19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Sumie śpiewana Droga Krzyżowa. O godz. 15.30  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a później Msza święta. Zachęcamy Drogich Parafian do dalszego uczestniczenia w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 2. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi do nas Proboszcz i budowniczy kościoła Św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, Ks. mgr Janusz Michalik. Składka zbierana na wszystkich Mszach Świętych, również na Mszy po Gorzkich Żalach, przeznaczona jest na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
 3. Msze święte w tym tygodniu rano o godzinie 6.30 a w poniedziałek, środę,  piątek i sobotę także po południu.
 4. Jutro Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Msza święta rano o 6.30 a wieczorem o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w tym dniu we Mszy Świętej, aby uczcić tak wielkiego naszego Orędownika
 5. W środę o godz. 17.00 Msza Święta a po niej  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek o godz. 15.30 Droga Krzyżowa na którą zapraszamy dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza Święta.
 7. Również w piątek o godz. 19:00 Mszą świętą w kościele świętej Heleny w Nowym Sączu rozpocznie się dekanalna plenerowa droga krzyżowa. Zakończenie drogi krzyżowej będzie miało miejsce w kościele w Trzetrzewinie. Na to nabożeństwo pasyjne planowany jest wyjazd autokarem z parkingu przy plebani o godz. 18:30 młodzieży i dorosłych z naszej parafii. Zapisy u ks. Piotra. Koszt przejazdu 10 zł. Z powodu wyjazdu młodzieży na Dekanalną Drogę Krzyżową, nie będzie o godzinie 20.00 Młodzieżowej Drogi Krzyżowej w naszym kościele.
 8. Także w piątek Mszą Świętą o godzinie 17.00 w Parafii Marcinkowice, rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończenie nastąpi w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie.
 9. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W tym dniu  rano Msza św. o godz. 6.30, a po południu o godz. 17.00. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Gdyby były osoby chętne do podjęcia takiej duchowej adopcji, to będzie można dziś zabrać z zakrystii kartkę z formułą przyrzeczenia i modlitwę codzienną oraz wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 10. W przyszła niedzielę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej a później Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 11. W zakrystii można  jeszcze nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.
 12. Dziękujemy rodzinom z Kłodnego za sprzątanie naszych świątyń. Na ten tydzień troskę o nasze świątynie powierzamy kolejnym rodzinom.
 13. Dziękujemy również osobom, które w ostatnim czasie pracowały dla dobra naszej parafii: siostrze Ligii za czuwanie nad wszystkimi pracami, Panom elektrykom za wykonane przyłącza, pewnemu Państwu za zamontowanie krzeseł na chórze oraz Paniom za porządkowanie otoczenia zabytkowej świątyni.
 14. W czwartek 30 marca br. w Bazylice Mniejszej w Nowym Sączu odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana o godz. 14.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.  Włączmy się duchowo w to modlitewne spotkanie, polecając wszystkich sprawujących władzę w naszych lokalnych samorządach.
 15. Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę 23 marca o godzinie 17:00 w sali teatralnej.  Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone