Remont Domu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Chomranicach

„Wielbi dusza moja Pana (…) bo wielkie rzeczy mi uczynił.” (Łk 1, 46 – 49)

 

Tymi słowami Maryi wyśpiewanymi w Duchu Świętym wypowiadamy naszą wdzięczność Bogu oraz ludziom, których On postawił na naszej drodze. To On natchnął nas przez pośrednictwo św. Józefa i św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najśw. Oblicza do podjęcia decyzji i poczynienia przygotowań do ocieplenia naszego domu w Chomranicach. Przy naszych ówczesnych materialnych możliwościach, nie pomyślałyśmy nawet o śmiałym planie tak kosztownego ocieplenia budynku. Wszystko zaczęło się od św. Tereni, która najpierw dyskretnymi znakami zapewniała o swojej obecności w naszej Wspólnocie, a potem – również sama – znajdowała osoby, przez które pragnęła zsyłać nam „deszcz różany łask Jezusa”. I w ten właśnie sposób, dokładnie na dwa dni przed swoim świętem – 29. września 2020 r. w uroczystość Świętych Archaniołów, przyjechała do naszego domu w znaku swojej figury. Dzięki tak osobliwemu Jej działaniu, figura naszej Świętej Patronki została poświęcona po Eucharystii sprawowanej w domowej kaplicy przez naszego Ks. Proboszcza Stanisława Pachowicza. Jednocześnie doświadczałyśmy namacalnych łask wypraszanych przez św. Józefa zarówno nam, jak i powierzającym się naszej modlitwie osobom. Św. Józef jako „Opiekun Boga i człowieka” całkowicie przejął inicjatywę planów remontu, kosztorysu, i wykonawców. To właśnie On razem ze św. Terenią znaleźli kilkadziesiąt Osób oraz Firmy (m.in. Fundacja PGE, Poczta Polska, Fakro, PPL KORAL Sp .Jawna), przez które przyszli nam z pomocą. Dlatego poniżej dzielimy się przykładowymi świadectwami działania tych wielkich Świętych. Od samego początku, czyli od zrodzenia się pomysłu ocieplenia domu, podjęłyśmy codzienną modlitwę nowennową do św. Józefa i św. Tereni, w której trwamy. Omadlałyśmy intencje dziękczynne i błagalne dotyczące naszej Wspólnoty i naszych Dobroczyńców, których Niebo – jak ufałyśmy – miało nam dać. Pisząc prośby o pomoc do kilkudziesięciu firm, posyłałyśmy wizerunek św. Tereni, natomiast dziękując Darczyńcom, wkładałyśmy do listów obrazki św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus.

Dzięki Bożemu prowadzeniu i ludzkim wysiłkom wielu ofiarnych serc, w tym także dzięki ich modlitwie, jesienią ubiegłego roku rozpoczęłyśmy ocieplanie naszego domu. Od grudnia cieszymy się już efektami przeprowadzonych prac. Nasz dom został ocieplony i uszczelniony wełną mineralną i drewnem. Zaś w dniu św. Józefa Rzemieślnika br. zostały ukończone prace przy odczyszczeniu i odnowieniu niszczejącego dachu. Wkrótce będziemy mogły przeprowadzić ocieplenie kamiennej podmurówki. Na te wszystkie prace otrzymałyśmy środki finansowe od ludzi dobrej woli – z naszej parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny, z różnych stron Polski oraz świata (np. Niemcy, Włochy, Litwa, Szwecja, Kanada). Głęboko wierzymy, że to św. Józef i św. Terenia natchnęli tak wiele nie znanych nam osób, prowadząc po niewidzialnych drogach łaski ich ofiarne serca. Dzisiaj za tę pomoc dziękujemy, dając publicznie świadectwo cudom jakie Bóg zdziałał poprzez swoich Świętych. Czynimy to w Roku poświęconym św. Józefowi oraz w Roku Jubileuszowym naszego Zgromadzenia, dedykując świętemu Józefowi renowację jego pięknej figury i kapliczki znajdującej się przed domem, a świętej Tereni nową figurę i przygotowaną dla niej kapliczkę. Dobroczyńcom zaś dedykujemy codzienną modlitwę nowennową oraz Msze święte w ich intencjach w naszym kościele parafialnym p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chomranicach.

Niech słowa Matki Bożej: „wielbi dusza moja Pana” będą nieustannym uwielbieniem Boga za Jego działanie w duszach ludzkich, ponieważ „uczynił nam wielkie rzeczy”.

Za zgodą zainteresowanych osób zamieszczamy dwa spośród wielu świadectw opieki naszych Świętych.

 

ŚWIADECTWA  DOBROCZYŃCÓW:

  1. Jestem farmaceutą i codziennie muszę myśleć, co komu wydaję i skupiać się, a przede wszystkim: nie zaszkodzić. Św. Józef – to mój patron, od kiedy zaczęły się problemy małżeńskie. Byłam na pielgrzymce w Kaliszu i od tego czasu zawierzyłam się przez 30 – dniowe nabożeństwo św. Józefowi. Dzień przed kontaktem z Siostrami poszukiwałam do Niego nowenny i dużo było szukania, aż w końcu przypomniałam sobie, że mam w telefonie zrzuty ekranu z tą modlitwą. Poszukując, natknęłam się na screen ze strony „W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej”. Ktoś jakiś czas temu zamieścił tam w komentarzach adres Sióstr z info o zbiórce na ocieplenie domu, a ja wtedy miałam się nad tym zastanowić. Potem zapomniałam i dopiero teraz odnalezione dane bardzo przynagliły moje serce, aby coś działać. To – mniemam – św. Józef, którego wspólnie czcimy, o Siostry się upomniał i zadziałał. Pan Bóg jest wielki i ma bardzo tajemnicze sposoby na załatwianie naszych spraw doczesnych i wiecznych. (…) Mamy w Parafii piękny obraz św. Józefa i każdego 28. dnia miesiąca modlimy się za Jego wstawiennictwem za rodziny. Obok obrazu jest skrzynka intencji.(…) Z całego serca życzę, aby opieka Świętego na trudne czasy dawała Siostrom niezbędnego animuszu siły i wiary żywej, że w Jezusie jesteśmy wielką Bożą Rodziną, a Święci są nam do pomocy zawsze chętni, byle o Nich pamiętać.:) (…) Bóg zapłać Siostrom za wsparcie modlitwą. To bardzo potrzebne. (…) Rewanżuję się modlitwą w intencji Waszego Zgromadzenia. Z Panem Bogiem… (p. Beata z Chełmu).

 

  1. O potrzebie pomocy Siostrom dowiedziałam się ze strony „W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej”. Tam ktoś umieścił w komentarzach prośbę o pomoc i tam mnie tchnęło, że trzeba tym Siostrom pomóc:) U nas Święta Tereska jest bardzo znana i tę Świętą wielu prosi o pomoc, jak i wielu innych, np. naszego rodaka Św. Jana Pawła II, czy Św. Faustynę. W filmiku, który przysłałam występuje m.in. Kard. Anders Aborelius Karmelita Bosy ze Sztokholmu i jest w nim mowa o przywiezionych z Francji dwa lata temu do nas relikwiach Świętej Teresy i jej Rodziców. Ten filmik wysłał mi znajomy niedawno i właśnie wkrótce po obejrzeniu go natknęłam się na prośbę o pomoc Siostrom:) Skoro więc obejrzałam film o Świętej, a kilka dni później zobaczyłam prośbę jakiejś życzliwej Siostrom osoby, to od razu pomyślałam, że tym Siostrom Karmelitankom trzeba pomóc. Niech Pan Bog Wam błogoslawi, a Święta Rodzina strzeże, (…) a dla mnie wystarczy, że Drogie Siostry pomodlą sie za wstawiennictwem Św. Tereski od Dzieciątka Jezus… (p. Bożena z Halmstad w Szwecji).

 

Natomiast poniżej załączamy logo niektórych firm, które nam pomogły.

 

 

Fundacja PGE z siedzibą w Warszawie:

PGE_Fundacja_logo_pion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja Pocztowy „Dar” z siedzibą w Warszawie:

FPD_logo_POCZTOWY DAR

 

 

 

 

 

 

 

Firma Fakro z siedzibą w Nowym Sączu:

fakro_logotyp_kongres_stolarki_polskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone