Rekolekcje Wielkopostne

W czwartek 25 marca rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje. Nauki rekolekcyjne wygłosił Ksiądz mgr lic. Sylwester Brzeźny, Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i moderator dzieła powołań w diecezji.

Na rozpoczęcie Rekolekcji Ksiądz Rekolekcjonista odprawił Mszę Świętą w intencji całej naszej Parafii: Kapłanów, Siostry Zakonne, Rodziny, chorych, a także zmarłych z naszej Wspólnoty. Rekolekcjonista w swoich naukach zachęcał: aby zajrzeć do głębi swojego serca i rozświetlić je Bożym Światłem, aby podpierać swoje życie o Krzyż. Pozbyć się pychy i uznać swą grzeszność, a także sięgnąć do korzeni grzechu i zanurzyć się w Boże Miłosierdzie.

Rekolekcje odbywały się z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Dla osób starszych, chorych, czy też bojących się zachorowania, odbywały się transmisje z wieczornych Mszy Świętych, piątkowej drogi krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żali.

Na zakończenie Rekolekcji przedstawiciele Naszej Parafii wyrazili wdzięczność za głoszone Słowo Boże nie tylko ustami, ale całym sercem.

Komentowanie jest wyłączone