Warsztaty medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej

JAK POKAZAĆ DOBRO W MEDIACH?

Dnia 11.03.2017, w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyły się warsztaty medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej, w których uczestniczyła również grupa osób z naszej parafii. Celem organizowania tych warsztatów było m.in. pokazanie możliwości współpracy członków takich ruchów z mediami. Swoje wykłady zaprezentowali: Ks. dr hab. Józef Kloch, Dorota Kunc, Ks. Zbigniew Wielgosz, Monika Paterka. Omówione zostały kwestie dobrej organizacji i promowania wydarzeń, poszukiwania tematów dla mediów, pisania relacji z danych wydarzeń jak również dobre i skuteczne wykorzystywanie mediów społecznościowych w celu promowania Kościoła. Nie zapomniano również o kwestii prawnej, która dotyczy publikowania artykułów, przedstawione zostały podstawowe zasady prawne obowiązujące nas w mediach.  Jedną z ostatnich części wykładów były warsztaty fotograficzne prowadzone przez Kamila Bańkowskiego, które miały pokazać uczestnikom jak stworzyć dokładną fotorelację z wydarzeń. Między wykładami  swoje słowo przekazał również JE Ks. Bp Andrzej Jeż, który mówił o cyberprzestrzeni, gdzie ruchy katolickie powinny ujawniać się, brać czynny udział i stawiać czoła wielu przeszkodom, które można tam napotkać. Zakończeniem wykładów była praca w grupach prowadzona przez dziennikarzy RDN oraz Gościa Niedzielnego, którzy mieli przybliżyć umiejętne redagowanie tekstów na strony internetowe, jak również do rozgłośni radiowych. Informacje oraz cenne wskazówki zdobyte przez uczestników podczas wykładów na pewno zaowocują na przekazywaniu informacji do mediów a także współpracy z nimi w przyszłości.

aut. Kinga Leśniara

Więcej informacji: http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/4308-duze-zainteresowanie-warsztatami-medialnymi-dla-liderow-parafialnych

Komentowanie jest wyłączone