Powołanie Akcji Katolickiej

W Święto Objawienia Pańskiego w parafii  Imienia NMP w Chomranicach został erygowany Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Ksiądz dr Jan Bartoszek – Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej przewodniczył Mszy Świętej, skierował bogate w treści słowo Boże oraz wręczył Ks. Stanisławowi Pachowiczowi – proboszczowi parafii Chomranice dekret powołujący Oddział Parafialny, a trzynastu parafianom legitymacje członkowskie i tym samym osoby te zostały przyjęte w poczet członków zwyczajnych Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Prezesem Oddziału Parafialnego Biskup Ordynariusz mianował Panią Marię Jabłońską. Oprawę Mszy Św. prowadzili członkowie AK. Prezes oddziału w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na słowa Św. Jana Pawła II, że wierni świeccy winni czuć się rzeczywistymi podmiotami w życiu Kościoła, a także poleciła działalność AK Bogu przez wstawiennictwo patrona AK – św. Wojciecha.

Komentowanie jest wyłączone