Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata- patronalne święto Akcji Katolickiej

Dnia 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, pod przewodnictwem Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Andrzeja Jeża odbyła się uroczysta Eucharystia, w której uczestniczyli przedstawiciele Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. W głoszonym słowie Ks. Biskup wezwał do uczciwego szukania prawdy i dawania jej świadectwa, co jest szczególnym zadaniem Akcji Katolickiej, która obrała sobie na patrona Św. Jana Pawła II. Po zakończeniu Eucharystii ordynariusz diecezji wręczył 52 medale Dei Regno Servire świeckim zaangażowanym w życie parafii. Wśród wyróżnionych był również Nasz Parafianin.

Komentowanie jest wyłączone