Kolędnicy Misyjni

W naszej parafii dokonuje się wiele wydarzeń związanych z Misjami świętymi. Począwszy od jesiennego wyjazdu do Wioski Misyjnej, później już „tylko” kontynuowaliśmy rozpoczęte dzieło. Trwający w październiku Tydzień Misyjny zaangażował wiele dzieci, zarówno w kościele jak i w szkołach, w pomysłowe akcje misyjne, np. piękną wystawę egzotycznych eksponatów, bogato przeprowadzone spotkania o tematyce różnych kontynentów, czy też kiermasz misyjny. Już w listopadzie rozpoczęliśmy  przygotowania do Kolędy Misyjnej, które zostały zwieńczone Liturgią Eucharystyczną i rozesłaniem Kolędników w święto św. Szczepana. W minionym roku odwiedziło rodziny naszej parafii 122 dzieci w 23 grupach z opiekunami. Natomiast w uroczystość Objawienia Pańskiego, w którą przeżywaliśmy również Misyjny Dzień Dziecka, nasi mali Misjonarze przyszli na Eucharystię podziękować Dobremu Bogu, który nas posyła z Dobrą Nowiną o swojej miłości,  za owoce ich trudu misyjnego. Kiedy nadszedł więc ostatni etap zewnętrznych wyzwań misyjnych i trzeba było wracać z diecezjalnego zjazdu Kolędników Misyjnych w Jodłowej, niełatwo przyszło Kolędnikom się rozstać. Na szczęście Bóg dał naszym sercom dar pamiętania o pięknie, który ukrył w świecie i w każdym człowieku, dlatego te wszystkie wspaniałe chwile żyją w naszych sercach.

s. Anna Maria CSCIJ

 

 

Komentowanie jest wyłączone