Uroczystość Bożego Ciała

W tegorocznej procesji Bożego Ciała wzięli udział: delegacje Górników i Strażaków ze sztandarami, niewiasty ze światłem, Straż Honorowa NSPJ służba  liturgiczna, Dziewczęca Służba Maryjna, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy  z dzwonkami, dzieci komunijne, młodzież klas III gimnazjum, niosący feretrony, obrazy i chorągwie oraz Orkiestra Parafialna.

Hasłami przewodnimi czterech ołtarzy, które zostały wykonane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości wchodzących w skład naszej parafii, były:

  • “Wieczerza, która przemienia człowieka”
  • “Bez Boga na zawsze głodny”
  • “Eucharystia, która leczy”
  • “Wieczerza przełamuje samotność”

 

Nad bezpieczeństwem procesji Bożego Ciała czuwała  nasza Straż Pożarna z Krasnego Potockiego i Klęczan.

Komentowanie jest wyłączone