Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Częstochowy

”Z Maryją w obronie wiary” – pielgrzymka na Jasną Górę.

W dniu 19 czerwca br. udaliśmy się z dekanalną pielgrzymką na Jasną Górę, aby wziąć udział w jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej. Pielgrzymowali członkowie POAK z Marcinkowic, Nowego Sącza – Św. Helena i Chomranic wraz z naszymi parafianami, łącznie 46 osób pod opieką Ks. Stanisława Pachowicza – proboszcza Chomranic i asystenta AK dla dekanatu Nowy Sącz-Zachód. Po powitaniu wszystkich pielgrzymów przez prezesa POAK w Chomranicach,  rozpoczęliśmy wspólne pielgrzymowanie modlitwą, którą poprowadził Ks. Proboszcz. Uczciliśmy Matkę Bożą śpiewem godzinek, modlitwą różańcową i pieśniami maryjnymi. Radość z bycia razem sprawiła , że droga do Częstochowy   upłynęła szybko. O godzinie 1000 ze szczytu jasnogórskiego przywitali pielgrzymów: delegat Ojców Paulinów oraz Urszula Furtak – prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, po czym miała miejsce konferencja wprowadzająca, którą wygłosił Ojciec Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.  Następnie odbyło się czuwanie modlitewno – przebłagalne za wszelkie akty profanacji i zniewag świętego Kościoła i prośba o łaskę przemiany dla nieprzyjaciół, które poprowadził ks. Radosław Rychlik – asystent AK Archidiecezji Częstochowskiej. O godz.12.00 na Szczycie Jasnej Góry rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Diecezji Wrocławskiej Andrzeja Siemieniewskiego zakończona aktem poświęcenia Akcji Katolickiej w Polsce Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w  Łagiewnikach, by w krótkiej modlitwie uczcić Jezusa Miłosiernego.

Po trudach pandemii, z wielką radością stanęliśmy obok siebie, by wspólnie  dziękować za miniony czas, by prosić o potrzebne łaski dla każdego z nas. Stanęliśmy razem by dać świadectwo wierności Bogu i Jego Matce. Kieruję podziękowania do Księdza Proboszcza, członków i sympatyków  Akcji Katolickiej, którzy pomimo upału pielgrzymowali do Naszej Matki i Królowej.

Maria Jabłońska – prezes POAK

Komentowanie jest wyłączone