Patronalne Święto Akcji Katolickiej

Dnia 26 listopada 2023 roku Akcja Katolicka obchodziła swoje Święto Patronalne związane z Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Naszej Parafii. Spotkanie odbyło się w auli Jana Pawła II, gdzie została podsumowana działalność Akcji Katolickiej za rok 2023 oraz nakreślone zostały plany działalności na kolejny rok. Następnie członkowie Akcji Katolickiej udali się do Katedry, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża. Po skończonej Eucharystii Ksiądz Biskup wręczył medale Dei Regno Servire – Służyć Królestwu Bożemu osobom świeckim zaangażowanym w życie Tarnowskiego Kościoła. Wśród oznaczonych była również nasza Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej-  Pani Maria Jabłońska. Serdecznie gratulujemy!

Komentowanie jest wyłączone