„Od podnóża góry Chełm na szczyty Sokolicy i Trzech Koron”

W sobotę 20 października 2018 r. grupa młodzieży i dorosłych z naszej parafii uczestniczyła w zorganizowanej wyprawie górskiej na Sokolicę i Trzy Korony. „Mam nadzieję, że będą piękne widoki i złocista jesień” – mówi Wiktoria – uczennica klasy III gimnazjum w Chomranicach. Przewodnik górski Ks. Proboszcz Stanisław w swoich planach i doświadczeniach przewodnika podczas jazdy autokarem w kierunku Pienińskiego Parku Narodowego przypomniał wszystkim podstawowe zasady zachowania i bezpieczeństwa w górach, jak również  przedstawił szczegółowy plan dalszej wycieczki. Pierwsze kroki turyści energicznie skierowali podążając szybkim tempem na Sokolicę, aby zobaczyć na żywo miedzy innymi, niestety złamaną wizytówkę Pienin – starą sosnę.

Po odpoczynku na szczycie góry, wspólnym zdjęciu i pożegnaniu pięknych widoków na Sokolicy, poszliśmy za górskim Przewodnikiem w kierunku Trzech Koron. Dwie godziny marszu wystarczyło, aby podziwiać kolejne widoki i piękny krajobraz. Tym razem, góry przypomniały na szczycie , że bardzo często jako wspaniali nauczyciele uczą pokory i wiary. Ale nawet dla gęstej mgły, warto było podjąć ten trud.

Po zejściu szlakiem górskim do Krościenka w godzinach popołudniowych dotarliśmy szczęśliwie do naszej parafii u podnóża góry Chełm. Dziękujemy Przewodnikowi górskiemu ks. Proboszczowi i wszystkim, którzy uczestniczyli w wyprawie górskiej. Do miłego spotkania i wędrowania w górach.

Komentowanie jest wyłączone