V Rajd Papieski – Madynianka

„Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasieIlekroć mam możność udać się w góry i podziwiać górskie krajobrazy, dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata”. /św. Jan Paweł II/

We wtorek 9 października 2018 r. odbył się V rajd szkolny, w którym uczestniczyło około 250 osób ze szkoły i parafii Chomranice. W tym roku celem naszego rajdu była Madynianka, niewielki szczyt nieopodal Kąclowej. Tym razem wędrówkę podjęliśmy wszyscy razem udając się na wzgórze gdzie niespełna miesiąc temu stanął monumentalny krzyż upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod krzyżem przystanęliśmy na chwilę modlitwy i zadumy, wspominaliśmy naszego patrona św. Jana Pawła II i modliliśmy się za Polskę niepodległą. Następnie uczniowie rozwinęli ogromną, dwudziestometrową flagę Polski. Po części modlitewnej i happeningu z flagą przyszedł czas na chwilę relaksu na pobliskiej łące. Uczniowie, rodzice i nauczyciele integrowali się wspólnie przy grach i zabawach sportowych, muzyce i śpiewie. Tradycyjnie naszym niezastąpionym Przewodnikiem górskim był nasz ks. Proboszcz Stanisław Pachowicz, który pierwszy wychodził i inną drogą schodził z góry prowadząc wraz z opiekunami bezpiecznie wszystkich uczniów.

 

Komentowanie jest wyłączone