„Nikt nie ma z nas tego, co mamy razem!”

W dniach od 24. do 26. maja Dziewczęca Służba Maryjna wraz z Opiekunami i naszym Ks. Proboszczem Stanisławem przebywała w Szczawnicy. Każdy z uczestników wyprawy mógł tam podziwiać piękno stworzenia i chwalić jego Stwórcę, a jednocześnie uwielbiać Pana Boga w drugim człowieku, bez którego nie byłaby możliwa wspólna przygoda. Dzięki dobroci wielu osób, naszych Dobroczyńców, mogliśmy namacalnie doświadczyć Bożej Opatrzności dającej nam codzienny pokarm. W sobotę i niedzielę przeżywaliśmy także wspólnotową Eucharystię, podczas której radośnie uwielbialiśmy Pana Jezusa pieśniami, przyjmując Go w Komunii św. Doświadczyliśmy czułej obecności Maryi, kiedy Ks. Proboszcz i Rodzice, którzy z nami byli troszczyli się o zdrowie i dobre samopoczucie uczestniczek. Każdego poranka w pokojach otwierały się także nasze „salony fryzjerskie”, które ujawniły fryzjerskie talenty Mam oraz starszej grupy Maryjek, a szczególnie naszych Przewodniczek.

Cieszyliśmy się każdą chwilą przeżytą razem, bo odkrywaliśmy, że spotkanie z żywą osobą to absolutnie nie to samo, co kontakt przez najróżniejsze komunikatory w telefonach. Natomiast największą frajdą w dzień przyjazdu do pięknego pensjonatu Aleksandrówka, było rozlokowywanie się w uroczych pokojach, które do późnych godzin wieczornych tętniły życiem.

Mając świadomość, że „wdzięczność jest pamięcią serca”, pragniemy powierzać w modlitwie Panu Bogu przez Maryję każdą z osób, dzięki której ten nasz wyjazd był możliwy, a szczególnie ks. Proboszcza, naszych Rodziców oraz Sponsora naszych posiłków.

DZIĘKUJEMY!!!

Ave Maria!

Komentowanie jest wyłączone