MIĘDZYDIECEZJALNE SPOTKANIE AKCJI KATOLICKIEJ W STARYM SĄCZU

akkk

W dniu 99 urodzin Jana Pawła II i 20 lat od pobytu Papieża Polaka w Starym Sączu Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej zorganizowała międzydiecezjalne spotkanie, w którym udział wzieli członkowie i sympatycy naszego oddziału AK. Na uroczystości przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu, przybyli: Pani Prezes Instytutu Krajowego Urszula Furtak, członkowie Akcji Katolickiej z Archidiecezji Krakowskiej i Przemyskiej, Diecezji Rzeszowskiej, Bielsko-Żywieckiej i Kieleckiej.

Program spotkania obejmował: wykład księdza prałata Sławomira Odera pod tytułem; „Jan Paweł II – droga do świętości”, Eucharystię koncelebrowana pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Tarnowskiej – ks Biskupa Andrzeja Jeża z udziałem kilkudziesięciu kapłanów, asystentów kościelnych Akcji Katolickiej, program słowno – muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II oraz koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z błogosławieństwem pielgrzymów.

Od 18 maja br. rozpoczęła się peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II, po wszystkich parafiach naszej diecezji, w których są Oddziały Akcji Katolickiej.Jest ona związana z jubileuszem 25-lecia reaktywowania Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej i 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II. Obraz i relikwie peregrynować będą do 18 maja 2020 roku. W naszej parafii peregrynacja będzie miała miejsce 18 czerwca br.

Króluj nam Chryste,

Maria Jabłońska

prezes POAK

Komentowanie jest wyłączone