“Maryjo.., gdzie Ty jesteś, zstępuje Duch Święty”…

W tegoroczną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w niedzielę 4. czerwca – nasza diecezja radowała się jeszcze inną szczególną okazją do wychwalania Pana Boga z Maryją. Przeżywaliśmy bowiem uroczystości koronacyjne figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowskim Sanktuarium. Nasza parafia była reprezentowana podczas uroczystości przez liczną grupę Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM) wraz z przedstawicielami naszych rodzin. Maryjki, po zakończonej Eucharystii, wzięły udział w diecezjalnym spotkaniu DSM, podczas którego (jako najliczniejsza grupa dziewcząt) wzięły udział w konkursie z przygotowanym na tę okazję banerem i okrzykiem: “Matko Boża! kocha Cię Chomranickie DSM!” Pomimo skwaru słońca, jaki nam towarzyszył, wróciliśmy szczęśliwi, że mieliśmy łaskę uczestniczenia w tak historycznej chwili. Ave Maria!

 

Komentowanie jest wyłączone