Rajd szkolny „Śladami św. Jana Pawła II”

W poniedziałek 12 czerwca wspólnota szkoły im. Św. Jana Pawła II w Chomranicach wraz z księżmi naszej parafii uczestniczyła w III rajdzie szkolnym „Śladami św. Jana Pawła II”. Tegorocznym celem wędrówki była Hala Łabowska. Grupie gimnazjum, która wyruszyła z Rytra przewodził  Przewodnik  Górski  ks. Proboszcz Stanisław Pachowicz. Młodsze grupy szły –   z  Przewodnikami Górskimi,  Państwem Leśnik –  z Łabowca oraz Składzistego. Na hali spotkali się wszyscy uczestnicy rajdu, którzy mogli odpocząć i posilić się kiełbaską z ogniska. W międzyczasie przy pomniku ks.  Władysława Gurgacza odbyła się wspólna modlitwa prowadzona przez ks. Dominika Stolarza oraz krótki wykład dotyczący historii tego miejsca wygłoszony przez Pana Stanisława Leśnika. W godzinach popołudniowych uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w drogę powrotną szlakiem prowadzącym do miejscowości Łabowiec, skąd autokarami powrócili do Chomranic.

aut. Michał Dudzik

 

Komentowanie jest wyłączone