Jesteśmy przy Świętym Janie Pawle II

W dniu 2 kwietnia 2023r. w kolejną rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II członkowie POAK w Chomranicach wyrazili solidarność z Wielkim Polakiem przez modlitwę. Ta inicjatywa jest wynikiem fali oskarżeń na osobę Świętego Jana Pawła II i Jego dyskredytację. Modlitwę poprzedziła Nowenna do Św. Jana Pawła II odprawiana indywidualnie przez członków AK od 24 marca br.. W niedzielę spotkaliśmy się przed pomnikiem Świętego Papieża, gdzie zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. Następnie w kościele przed Najświętszym Sakramentem wraz z liczą grupą parafian odmówiliśmy ulubioną modlitwę Świętego – różaniec. Polecaliśmy w niej naszą Ojczyznę, Polaków, a w szczególności rodziny, dzieci, młodzież, Kościół w Polsce i Jego Pasterzy oraz osoby zagubione w wierze. Tajemnice różańcowe poprzedzały rozważania oparte o kierowane do nas słowa przez Papieża Polaka w czasie kolejnych pielgrzymek do naszej Ojczyzny.

Podziękowaliśmy Św. Janowi Pawłowi II za Jego dorobek, za to jak nas kształtował, za Jego nauczanie. Ufamy, że takie świadectwo wierności Kościołowi i Św. Janowi Pawłowi II wpisuje się w misję apostolską świeckich uczniów Chrystusa.

Św. Janie Pawle II oddany Kościołowi, Ojczyźnie i światu, największy z rodu Polaków, wstawiaj się za nami.

 

Prezes POAK – Maria Jabłońska

Komentowanie jest wyłączone