KOLĘDA MISYJNA i TRZEJ KRÓLOWIE w naszym kościele parafialnym

„MĘDRCY  ŚWIATA,  GDZIE  SPIESZNIE  DĄŻYCIE?… CHCECIE  UJRZEĆ  DZIECIĘ…”

Liturgia w Uroczystość Objawienia Pańskiego oraz wydarzenia, jakie Kościół w tym dniu celebruje, zanoszą nasze serca i myśli do Osoby naszego Zbawiciela, który stał się człowiekiem i dla nas przyszedł na ziemię. Ukryty w maleńkim Niemowlęciu, został zauważony i przyjęty przez nielicznych, choć objawił się całemu światu.

Wspominając hołd dostojnych i pokornych Mędrców, którzy znaleźli Boże Dziecię w Betlejemskim domu, przyszliśmy dzisiaj do naszej świątyni, w której podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. Proboszcza Stanisława o godz. 9.00, przedstawiciele naszych Parafian wcielili się w role Świętej Rodziny, Trzech Króli oraz Anioła.

Nie zabrakło także reprezentacji młodzieży zaangażowanej w coroczną Kolędę Misyjną oraz w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Wszystkim tym osobom oraz innym – wspomagających ich w przygotowaniach przepięknych strojów na dzisiejszą uroczystość, wyrażamy wielką wdzięczność.

Uroczystość Objawienia Pańskiego od wielu lat jest także Misyjnym Dniem Dzieci, dlatego podczas Mszy św. Ks. Proboszcz podziękował Kolędnikom Misyjnym, ich rodzinom oraz Parafianom za zaangażowanie i wsparcie tegorocznych projektów misyjnych z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kamerunu, Peru, Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu.

Mędrcy znaleźli Jezusa, bo uwierzyli i wytrwale podążali za znakiem danym im przez Boga. Dla nich była to Betlejemska Gwiazda. W kazaniu wygłoszonym dzisiaj przez Ks. Proboszcza usłyszeliśmy, że również w naszych czasach każdy z nas ma od Boga taką Gwiazdę Betlejemską, choć może mieć ona inny kształt. Niech szczęśliwi oglądaniem Boga Królowie modlą się za nas, abyśmy jak oni, byli czujni, wytrwali i pokorni w szukaniu, abyśmy znaleźli Jezusa z Maryją i Józefem w domu…

„ONO  W  ŻŁOBIE  NIE  MA  TRONU  I  BERŁA  NIE  DZIERŻY…”

Komentowanie jest wyłączone