Zbiórka makulatury na misyjne studnie

Nasza parafia podjęła akcję MAKULATURA NA MISYJNE STUDNIE organizowaną przez Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej. Poprzez zbiórkę makulatury mogliśmy wspomóc budowę studni głębinowych i pomóc naszym misyjnym braciom i siostrom uzyskać dostęp do czystej wody, która ratuje zdrowie, a nawet życie i czasami jest ważniejsza niż wszelkie lekarstwa. W maju i czerwcu zostało zebranych ponad 100 ton makulatury, za które wybudowano dwie studnie głębinowe w Republice Środkowoafrykańskiej w miejscowości Sekia Mote oraz Modale w diecezji Bangui, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Łączna wartość tej inwestycji to 10.600 euro. W obecnej edycji planowane jest wybudowanie studni w Ugandzie, Czadzie oraz Kamerunie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Parafianom za pomoc w tym pięknym dziele.

Komentowanie jest wyłączone