Sztafeta modlitewna w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

Jesteśmy przy Świętym Janie Pawle II

 

W dniu 3 sierpnia br. sztafeta modlitewna w obronie dobrego imienia Świętego  Jana Pawła II dotarła do naszej parafii.  Siostra Zakrystianka przygotowała piękną okolicznościową  dekorację. Członkowie POAK wraz z przedstawicielami Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa poprowadzili w ramach Godziny Świętej adoracje i modlitwę różańcową z rozważaniami naszego Wielkiego Rodaka. Po czym ks. Grzegorz Stachnik  odprawił Mszę  Świętą, a oprawę liturgiczną przygotowali członkowie Akcji Katolickiej.  W ramach homilii została odczytana katecheza Św. Jana Pawła II nt. “Rozwój historyczny  i perspektywa eschatologiczna misji”, co zwróciło naszą uwagę na nauczanie, które zostawił nam Papież Polak. Cała modlitewna uroczystość była ubogacona śpiewem pieśni o  Św. Janie Pawle II , a na zakończenie odśpiewaliśmy ulubioną przez Świętego Rodaka Barkę.
Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi – asystentowi POAK za pomoc w organizacji naszej sztafety modlitewnej, ks. Grzegorzowi za Mszę Św. i nadanie  podniosłego charakter uroczystości oraz panu Organiście za poprowadzenie śpiewu. Dziękujemy też parafianom za udział w tym podniosłym wydarzeniu.

 

Maria Jablońska – prezes POAK

Komentowanie jest wyłączone