Święto Niepodległości

Dnia 11 Listopada w Święto Niepodległości w naszym kościele po wieczornej Mszy Świętej odbyła się akademia upamiętniająca to wielkie wydarzenie, która została przygotowana przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krasnem Potockiem. Uczniowie ukazali nam dzieje naszej ojczyzny przed odzyskaniem niepodległości, znaczące wydarzenia, które zostawiły ślad w jej historii oraz drogę prowadzącą do wolności. Na końcu usłyszeliśmy przesłanie do troski o ten wielki dar, którym jest Ojczyzna i jej wolność.  Natomiast w czasie homilii zostało przekazanych siedem myśli bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego dotyczących miłości do Ojczyzny. Wszystkim zaangażowanym w realizacje przedstawienia, jak również uczestniczącym we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę, bardzo dziękujemy.