Reaktywacja Straży Honorowej NSPJ

4 kwietnia 2018 r. w naszej parafii odbyła się uroczysta reaktywacja Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, której dokonał biskup Stanisław Salaterski.

Ksiądz biskup przewodniczył wieczornej Mszy świętej. W homilii zaznaczył, nawiązując do Ewangelii, że tak jak uczniowie rozpoznali Pana Jezusa przy łamaniu chleba, tak my poznajemy Go podczas Eucharystii i adoracji. Po homilii kandydaci powtarzali za księdzem biskupem słowa aktu wstąpienia do Straży Honorowej. Przyjęli zobowiązanie odprawiania Godziny obecności, w czasie której jednoczą się z Sercem Pana Jezusa i wynagradzają Mu pośród swoich codziennych zajęć. Otrzymali ponadto medaliki strażowe jako zewnętrzny znak przynależności.

Straż Honorowa w Chomranicach liczy obecnie 63 członków. Zelatorką jest pani Sylwia Jabłońska. Warto zaznaczyć, iż początki Straży Honorowej w naszej parafii sięgają 1934 roku, kiedy ówczesny ksiądz proboszcz Andrzej Juszczyk wystosował pozytywnie rozpatrzoną prośbę o założenie ośrodka. Czas wojny, jak i okres komunizmu zdławiły ledwie rozpoczętą działalność.

 

Komentowanie jest wyłączone