„POWSTAŃ I ŻYJ! Warto iść pod prąd!” – spotkanie formacyjne uczniów klasy 8.

Dnia 18 listopada 2022 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w specjalnie przygotowanym dla nich spotkaniu formacyjnym, które odbyło się na Arenie Jaskółka w Tarnowie. Hasło spotkania, które towarzyszyło  nam przez cały dzień brzmiało: „Powstań i żyj! Warto iść pod prąd!”. W tym wydarzeniu uczestniczyło około 2200 kandydatów do bierzmowania z 86 parafii diecezji tarnowskiej. A nasz wyjazd i to co zapamiętaliśmy wyglądało następująco…

Wczesnym rankiem ok godziny 7:30 udaliśmy się autobusem w kierunku Tarnowa. Podczas spotkania „Powstań i żyj. Warto iść pod prąd!” był  czas na wspólną zabawę, integrację i tańce, ale także na budowania ducha, dzielenie się wiarą, formację i wspólną modlitwę.

Mogliśmy wysłuchać konferencji pani Agata Rujner, autorki kanału „Prawie morały”, która ukazała, że warto w swojej codzienności szukać czasu dla Boga. Zaproponowano nam, aby w swoim dniu znaleźć taki moment, w którym najwięcej czasu marnujemy i w okolicach tej godziny ustawić na swoich telefonach alarm, który nazwiemy „5 minut dla Boga” – aby gdy usłyszymy jego dźwięk odłożyć wszystko i poświęcić trochę czasu dla naszego Pana. 

Było również spotkanie z ks. bp. Arturem Ważnym. Podczas konferencji pytał nas m.in. o to, czy to prawda, że młodzi ludzie spędzają w internecie średnio 5 godzin dziennie. Wielu odpowiedziało, że znacznie więcej.  Kolejne pytanie, które zszokowało nie jedną osobę brzmiało: Ile kilometrów spędzacie w Internecie? I odpowiedź, że według badań wynika, że jest to około 8 kilometrów dziennie wykonywanych palcem po ekranie telefonu. Biskup przypomniał nam, że świat  internetu jest nierealny i trzeba się chronić, aby nie stał się dla nas całkowitą ucieczką od rzeczywistości – od normalnych relacji „face to face”.

W trakcie spotkanie znalazł się również czas na spotkanie z KIMŚ szczególnym – na spotkanie z Panem Jezusem na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas jej trwania mieliśmy okazję przystąpić do Sakramentu Pokuty, aby jak mówił bp. Artur: „Powstać i żyć prawdziwie, a nie życiem udawanym i na pokaz.”

Po zakończonym spotkaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas, której nie zabrakło radosnego śpiewu w autobusie oraz postoju na pizzę i wspólną grę w kręgle. Był czas na rozmowy, rywalizację sportową oraz zjedzenie smacznego ciepłego posiłku.

Cały ten dzień był dla nas wspaniałym i szczególnym czasem doświadczenia miłości Boga, ale również czasem dobrej zabawy i spotkania z młodymi ludźmi z naszej diecezji. 

Komentowanie jest wyłączone