Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 28 października miała miejsce w naszej Parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia o godzinie 16.00 nastąpiło powitanie obrazu przywiezionego z parafii Trzetrzewina, po którym została odmówiona Koronka do B. Miłosierdzia i Litania do bł. Ks. Jerzego. O godzinie 17:00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, po której miały miejsce modlitwy, w których wzięły udział grupy działające w Naszej Parafii: Akcja Katolicka, Róże Różańcowe, Róże Rodziców, DSM, Straż Honorowa NSPJ, Rycerstwo Niepokalanej, Liturgiczna Służba Ołtarza, Caritas i Młodzież. Pierwszy dzień Peregrynacji zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. W kolejnym dniu o 6:30 została odprawiona Msza Święta, a po niej różaniec. Po różańcu do godziny 11:45 trwała adoracja prywatna, po której nastąpiło pożegnanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników.  Został on przekazany parafii Marcinkowice.

Komentowanie jest wyłączone