Msza Święta Akcji Katolickiej w liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha

W dniu liturgicznej uroczystości Świętego Wojciecha członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej uczestniczyli we Mszy Świętej, którą w ich intencji oraz ich rodzin sprawował ks. Stanisław Pachowicz – proboszcz parafii i zarazem asystent kościelny Akcji Katolickiej. W Słowie Bożym opartym na czytaniach mszalnych z tego dnia, ks. Proboszcz rozważał, co to znaczy być świadkiem Chrystusa.

We Mszy Świętej uczestniczyli również uczniowie klas trzecich gimnazjum – kandydaci do bierzmowania, czyli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Członkowie Akcji Katolickiej włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy Świętej, a po zakończeniu udali się na agapę wraz z Kapłanami, Siostrami Karmelitankami posługującymi w parafii oraz przedstawicielami poszczególnych grup działających w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach.

Maria Jabłońska – prezes POAK

Komentowanie jest wyłączone