Dożynki Parafialne

W niedzielę 5 września w Chomranicach odbyły się Dożynki Parafialne. Imprezę rozpoczął uroczysty przejazd banderii konnej z wieńcem dożynkowym przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chomranic. Orszak zabezpieczały wozy strażackie z Klęczan oraz Krasnego Potockiego. Śpiew który towarzyszył przejazdowi zawdzięczamy Panu Władkowi oraz jego orkiestrze. Podczas mszy świętej pod przewodnictwem ks. prałata Stanisława Pachowicza dziękowaliśmy Bogu za zebrane plony. Tradycyjnie Gospodarze Dożynek przekazali dary na ręce księdza proboszcza prosząc o modlitwę w intencji wszystkich rolników oraz dziękując za ich trud i pracę na roli.
Dziękujemy Panu posłowi Wiesławowi Janczykowi oraz jego małżonce za przybycie i uczestnictwo w naszych dożynkach. O godzinie 14.00 rozpoczął się piknik rodzinny zorganizowany z programu “Koło Gospodyń Wiejskich – szczepienia przeciw COVID-19”.Dziękujem naszej Pani Dyrektor za udostępnieni miejsca obok Szkoły Podstawowej dzięki czemu mogliśmy zorganizować tak huczną zabawę. Dziękujemy także Panu wójtowi Bernardowi Stawiarskiemu z małżonką który znalazł czas aby odwiedzić nas podczas zabawy. W programie mieliśmy wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Odwiedzili nas także twórcy ludowi. Mogliśmy podziwiać występ “Bożych Nutek”, wysłuchać pięknego śpiewu “Promyczków Dobra” oraz wysłuchać pięknej gry na akordeonie naszego parafianina Wojtka. Odbył się także mecz piłki nożnej między drużyną strażaków z Krasnego Potockiego i Klęczan a mężczyznami z Chomranic. Zabawę zakończyliśmy tańcem przy zespole “Krzesafica”.
Dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki którym mogłyśmy zorganizować tak wspaniałe konkursy. A byli to: “Rolbud Klęczany, GS SCH Chełmiec, Dekortech, Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa, Rob-Car, Akademia Gitary – Magia Grania, Pracownia Fryzjerska R&A, Shine Ash studio Karina Popiół, Art-key, Carex Nowy Sącz, Korona Sądecka, Starostwo Nowy Sącz, Gmina Chełmiec, Bank Spółdzielczy Nowy Sącz. Dziękujemy Gminie Chełmiec za wypożyczenie podestu oraz zjeżdżalni dmuchanych oraz Koronie Sądeckiej za przyczepę gastronomiczną “food truck”. Koło Gospodyń Wiejskich jeszcze raz pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc i zorganizowanie tak pięknego przedsięwzięcia.
Dziękujemy

Koło Gospodyń Wiejskich Chomranice

 

Komentowanie jest wyłączone