Diecezjalne spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w Krościenku nad Dunajcem

30 kwietnia br. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zorganizował diecezjalne spotkanie formacyjne w Krościenku n/Dunajcem. Na to spotkanie udali się również członkowie naszego oddziału Akcji Katolickiej wraz z POAK Marcinkowice. W pielgrzymce wziął też udział ks. Stanisław Pachowicz – dekanalny Asystent AK i ks. Prałat Józef Babicz. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Akcja Katolicka w służbie Kościołowi”. Na program pielgrzymki składało się: wykład ks. Wojciecha Karpiela – Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło Życie, poświęcony Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu oraz Msza Święta koncelebrowana przez Księży Asystentów, której przewodniczył ks. dr hab. Jan Bartoszek – Asystent Diecezjalny AK. W homilii mówił Ks. Asystent o celach i zadaniach naszego stowarzyszenia w świetle zadań, które w swej pracy kapłańskiej realizował ks. Franciszek Blachnicki. Podkreślał rolę ludzi świeckich w Kościele, ich formację poprzez modlitwę, Eucharystię, sakrament pojednania, życie ewangelią tu i teraz i świadczenie swoim życiem o Jezusie Chrystusie. Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo ku czci Świętego Wojciecha – patrona Polski i drugorzędnego patrona AK w Polsce. W poszczególnych stacjach tego nabożeństwa prowadzący je Ksiądz Jan wskazywał jak św. Wojciech realizował prawdy – wiary, nadziei i miłości i jak je odnosić do służenia Ojczyźnie. Następnie członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej w liczbie ponad 400 osób przeszli procesyjnie wraz ze sztandarami do grobu Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, gdzie przedstawiciele złożyli kwiaty i znicze oraz odbyła się modlitwa o rychłą Jego beatyfikację. Po agapie członkowie poszczególnych POAK udali się na Kopią Górkę zapoznając się z założeniami Ruchu Światło Życie i innych wspólnot z nim związanych. Po krótkim odpoczynku w Wieczerniku udaliśmy się do autokaru.

Było to pierwsze tak liczne spotkanie po dwóch latach pandemii.  Myślę, że pozwoli członkom ruchów, stowarzyszeń i grup działających w parafiach,  z Bożą  pomocą i za wstawiennictwem swoich Patronów,  podejmować apostołowanie. Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie.

Prezes POAK  Maria Jabłońska

Komentowanie jest wyłączone