Wioska Misyjna

Choć wydaje się, że tak niedawno rozpoczął się rok szkolny, to jednak bieg nowych toczących się wydarzeń pokazuje, że dotarliśmy już do jego półmetka, co zazwyczaj zachęca do swoistej retrospekcji . Dobrze będzie zatem na chwilę jeszcze raz wrócić do tych ważnych dla nas dni i pokazać wspomnienia, których jeszcze nie opisaliśmy.

15 października, zanim został zainaugurowany Tydzień Misyjny, Dziewczęca Służba Maryjna oraz Ministranci wzięli udział w parafialnej wycieczce do Wioski Misyjnej w Krakowie  http://www.wioskiswiata.org/  Mieści się ona w Parku Edukacji Globalnej na terenie klasztornym Księży Salezjanów, gdzie w dwóch grupach zostaliśmy oprowadzeni przez przewodników. Wraz z naszym Księdzem Proboszczem Stanisławem Pachowiczem podziwialiśmy tam oryginalnej wielkości i jakości domy mieszkańców z różnych kontynentów. Unikatowe wyposażenie domów oraz rekwizyty, które braliśmy do rąk lub oglądaliśmy, wprawiały wiele osób w podziw, a jednocześnie wywoływały refleksję nad ogromem różnic w standardzie życia potencjalnego Europejczyka i np. Innuity, Papuasa, Mongoła, Peruwiańczyka czy Ghańczyka

Pełni wrażeń, opuszczając gościnną Wioskę Misyjną, skierowaliśmy się do Czchowa, gdzie po zwiedzeniu uroczych zakątków baszty i dziedzińca tamtejszego zamku, uczestnicy mieli okazję wypróbować swoje siły na bardziej i mniej ekstremalnych elementach gminnego placu zabaw oraz … na tańcach w plenerze.

Żegnani wszelakimi barwami złotej polskiej jesieni, wróciliśmy do swoich domów, nie omijając także po drodze wypatrywanego przez dzieci McDonalda.

Ta integracyjna październikowa wyprawa dostarczyła nam nie tylko radości z przebywania razem, ale także spotkania ze Stwórcą świata i każdego człowieka. Wracając myślami do tych chwil, będziemy już zawsze pamiętali, że w różnych zakątkach świata są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy i modlitwy…

s. Anna Maria CSCIJ

 

Komentowanie jest wyłączone