Uroczystość Prymicyjna

W sobotę 23 maja o godz. 17:30, na granicy Męciny i Kłodnego powitaliśmy Naszego Rodaka ks. Michała Staszaka. Po powitaniu przez rodziców, rodzinę, Pana Sołtysa oraz znajomych ksiądz prymicjant udał się w asyście banderii konnej do kościoła parafialnego. Przed świątynią został powitany przez księdza Proboszcza, kapłanów, siostry zakonne i zgromadzonych parafian. W świątyni ksiądz Michał odprawił nabożeństwo majowe podczas, którego dziękował Matce Bożej za dar kapłaństwa i prosił o nowe powołania z naszej parafii. Po odprawieniu nabożeństwa ksiądz prymicjant udał się do domu.

Następnego dnia o godz. 10:30 ksiądz Prymicjant udał się do zabytkowej świątyni. Po krótkiej modlitwie i ubraniu się w szaty liturgiczne uroczyście został poprowadzony do nowej świątyni, gdzie został przywitany przez dzieci, młodzież, liturgiczną służbę ołtarza, Pana Sołtysa i przedstawicieli wszystkich grup działających w parafii. Po odprawieniu Mszy Świętej Prymicyjnej odprawionej w intencji wszystkich Parafian, ksiądz Prymicjant udzielił błogosławieństwa  wszystkim wiernym zebranym w świątyni. Następnie w gronie rodziny, najbliższych i zaproszonych gości udał się na przyjęcie aby wspólnie świętować to wspaniałe wydarzenie, jakim były święcenia kapłańskie.

Komentowanie jest wyłączone