Uroczystość Bożego Ciała

Jak to już jest w tradycji naszej Parafii,  poszczególne miejscowości wchodzące w jej skład, wykonały piękne Ołtarze  na Boże Ciało.

Hasła na tegoroczne Boże Ciało to:

  • “Duch Święty jednoczy nas w ciele i krwi Chrystusa”
  • “Duch Święty odsłania nam tajemnicę Eucharystii”
  • “Duch Święty umacnia nas przez Eucharystię”
  • “Duch Święty w Eucharystii daje życie wieczne”

Wśród wielkiej rzeszy parafian, którzy w  pełni wiary uczestniczyli w uroczystości,  w procesji wzięły udział: delegacje Górników i Strażaków ze sztandarami, niewiasty ze światłem, Straż Honorowa NSPJ służba  liturgiczna, Dziewczęca Służba Maryjna, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy  z dzwonkami, dzieci komunijne, młodzież klas III gimnazjum, niosący feretrony, obrazy i chorągwie, Orkiestra Parafialna oraz Chórzyści. Całości procesji Bożego Ciała zabezpieczała nasza Straż Pożarna z Krasnego Potockiego i Klęczan.

 

Komentowanie jest wyłączone