U Królowej Tatr i Gaździny Podhala

Członkowie Akcji Katolickiej wraz z Ks. Asystentem postanowili, że wspólnie ze swoimi bliskimi w okresie wakacyjnym pobędą razem, ciesząc się i chwaląc Stwórcę za piękno natury. 25 lipca br. z modlitwą i śpiewem wyruszyliśmy w kierunku Zakopanego. Skąd powędrowaliśmy na Wiktorówki, aby pokłonić się Królowej Tatr. U Matki Bożej Jaworzyńskiej wzięliśmy udział we Mszy Świętej, odprawionej dla nas przez Księdza Proboszcza, który w homilii mówił o wierze, modlitwie i byciu blisko Boga, nawiązując do czytań i patrona tego dnia świętego Jakuba Apostoła – męczennika i patrona pielgrzymów. Po Eucharystii skorzystaliśmy z gościnności gospodarzy miejsca – oo Dominikanów, którzy mają zawsze dla turystów gorącą herbatę. Ze względu na deszczową aurę zrezygnowaliśmy z dalszej wędrówki po tatrzańskich szlakach i udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Po indywidualnej modlitwie przed cudowną figurą Królowej Podhala zwiedziliśmy Ogrody Maryjne i przeszliśmy przez Bramę Wiary – potwierdzając nasze credo. W bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy do naszych domów. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi – przewodnikowi i wszystkim uczestnikom za wspólne pielgrzymowanie.

Komentowanie jest wyłączone