SZUKAMY ŚWIĘTOŚCI

Pod tym hasłem, 28. stycznia, Dziewczęca Służba Maryjna z Dekanatu Nowy Sącz – Zachód, przeżywała swój bal karnawałowy na terenie naszej Chomranickiej parafii, w Domu Kultury w Klęczanach. Dziewcząt wraz ze swoimi Opiekunami – Księżmi, Siostrami, Przewodniczkami i Mamusiami zebrało się bardzo wiele, bo aż ok. 120 osób. Swoim ojcowskim błogosławieństwem i patronatem otoczył nas nasz Ks. Proboszcz Stanisław Pachowicz. Zaszczyciło nas także swoją obecnością wielu miłych Gości.
Maryjki z naszej parafii były gospodarzami tego wspaniałego spotkania, podczas którego modliliśmy się i bawiliśmy, tańcząc na chwałę Pana Jezusa i Jego Matki.
Dzięki bezinteresowności Państwa Lucyny i Andrzeja Burnagiel dla nikogo nie brakło ani miejsca, ani pysznej ciepłej przegryzki, po której na nowo odzyskaliśmy siły do dalszej zabawy tanecznej oraz do udziału w licznych konkursach. A nasz wspaniały Wodzirej, p. Jurek – wraz z p. Asią i z Olgą – nie żałował swoich sił i pomysłów, aby zabawa była istotnie przednia.
DSM-ki zachwycały swoimi pięknymi strojami – przebraniami za Świętych i Aniołów. Podobnie swoim zachowaniem z klasą i wysokim poziomem zabawy integracyjnej pokazały, że dobra zabawa zależy od każdego jej uczestnika. W pewnym momencie mogło wydawać się, że na balu wszyscy się znają i dlatego tak pięknie potrafią z sobą przebywać. Wzruszenie wypełniało serca dorosłych, kiedy tak wiele mniejszych i większych Dziewcząt swoją wdzięczną obecnością i radością dzieliło się z innymi, z dobrocią służąc sobie nawzajem wieloraką pomocą.
Patrząc na te młode otwarte serca, można mieć nadzieję, że w dzisiejszym często zmanierowanym świecie, sama Maryja wybiera osoby, które zaprasza do pięknej przygody przyjaźni z Jezusem. Oby tego mogła doświadczyć każda osoba z naszej rodziny i naszej parafii. A Maryjkom serdecznie na co dzień kibicujmy, aby „W  ŚWIECIE  PEŁNYM  KSIĘŻNICZEK  ODWAŻYŁY  SIĘ  BYĆ  KRÓLEWNAMI” – córkami godnymi wielkiego Króla – Boga Ojca…

AVE  MARIA!!!

Komentowanie jest wyłączone