Synod Misyjny Dzieci

Dnia 17 września w Warszawie odbył się Synod Misyjny Dzieci. Naszą diecezję reprezentowały dzieci z parafii: Chomranice, Nawojowa i Szymbark. W czasie Synodu mieli na sobie koszulki PDMD w kolorze oznaczającym Oceanię.

W programie Synodu dzieci mogły usłyszeć m.in. słowa bp. Jana Piotrowskiego, przewodniczącego Komisji Misyjnej KEP. Uświadomił on małym misjonarzom, że od najmłodszych lat została nam dana łaska samego Pana Jezusa Chrystusa bycia małymi misjonarzami. Dzieci otrzymały świece w misyjnych kolorach kontynentów oraz wylosowały dzień miesiąca, w którym cała nasza diecezja będzie modlić się za konkretny kontynent, za jego mieszkańców i pracujących tam misjonarzy.

Wcześniej dnia 16 sierpnia w Górze Motycznej odbyła się uroczystość posłania do pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej Katarzyny Kępy oraz ks. Krzysztofa Ferenca. Na zakończenie Mszy św. miało też miejsce posłanie najmłodszych diecezjan, którzy będą reprezentowali Kościół tarnowski podczas Synodu Misyjnego Dzieci w Warszawie. Dzieci posłane na Synod Misyjny Dzieci otrzymały misyjne krzyżyki.

 

Komentowanie jest wyłączone