Posłanie Kolędników Misyjnych

„YZGY HABAR! KEL BALALAR!”, tzn. “DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!”

Pod tym hasłem w języku kazachskim, Kolędnicy Misyjni już po raz 27. rozpoczęli odwiedziny rodzin, aby głosić Zbawienie, które Bóg dał nam w swoim Synu oraz szerzyć wśród nich świadomość misyjną. Rozesłanie Dzieci wraz z Opiekunami na „misyjne szlaki” naszej parafii odbyło się – jak co roku – w święto św. Szczepana podczas Eucharystii, kiedy nasz Ks. Proboszcz pobłogosławił i posłał zgromadzonych małych misjonarzy.

Do kolędowania misyjnego, dzieci organizowały się od dłuższego czasu, łącząc się w grupy kolędnicze, ucząc się przeznaczonej na ten rok scenki misyjnej, hymnu oraz przygotowując stroje. W tym ostatnim zadaniu wiele zawdzięczały swoim rodzicom i opiekunom, którzy ofiarnie zaangażowali się w wyszukiwanie odpowiednich rekwizytów oraz ubiorów na wzór tych oryginalnych z różnych kontynentów świata.

Otoczeni  troską naszego Ks. Proboszcza Stanisława, który zaprosił młodych parafian z dorosłymi opiekunami na spotkania, a także przy wielkim zaangażowaniu Ks. Adama, Ks. Piotra i s. Anny Marii, ponad 150 dzieci zebranych w 31 grupach mogło wyruszyć do rodzin całej naszej parafii.

Dzięki dobrym sercom parafian i ich ofiarności dla potrzebujących na misjach, będziemy mogli w tym roku wesprzeć wiele projektów nadesłanych przez Misjonarzy z Kazachstanu, Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Peru i Brazylii.

Niech więc każdy krok, każdy wysiłek, każde dobre słowo i gest oraz każdy uśmiech młodych misjonarzy, staną się przez miłość Nowonarodzonego Syna Bożego, modlitwą i błogosławieństwem dla naszych potrzebujących sióstr i braci w krajach misyjnych.

MARYJO, MATKO WSZYSTKICH LUDZI, MÓDL SIĘ ZA NAMI…

ŚW. JÓZEFIE, PATRONIE KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO, MÓDL SIĘ ZA NAMI…

Komentowanie jest wyłączone