Pielgrzymka do Medjugorie

W dniach 18.09-24.09.2017 roku odbyła się parafialna pielgrzymka do Medjugorie i sanktuariów w Chorwacji. Pielgrzymi najpierw odwiedzili najważniejsze w Chorwacji Sanktuarium Maryjne Marija Bistrica. Następnie udali się na miejsce pierwszych objawień Matki Bożej na wzgórze Podbrdo, gdzie odmówiony został różaniec oraz inne modlitwy przed figurą Matki Bożej Królowej Pokoju. Kolejną miejscowością na drodze pielgrzymki była Tihaljina, która słynie z przepięknej figury Matki Bożej rozpowszechnionej na cały świat jako Matka Boża Medjugorska. Kolejnymi atrakcjami były: zwiedzenie malowniczych wodospadów Kravica, przejazd nadmorską trasą do Dubrownika oraz wycieczka do Mostaru. Dużym przeżyciem dla pielgrzymów był udział w drodze krzyżowej na Kriżevac a także w wieczornych programach modlitewnych. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w miejscowości Vepric oraz zwiedzili Stare Miasto w Splicie. Ostatni nocleg spędzili nad morzem a po śniadaniu wyruszyli w drogę powrotną do Chomranic do których dotarli w późnych godzinach wieczornych.

Komentowanie jest wyłączone