Pasierbiec i Łagiewniki

W dniu 11.05.2024r. o godz. 9:15 grupa Ministrantów i Lektorów z parafii Chomranice modlitwą przy krzyżu misyjnym przy kościele w Chomranicach rozpoczęła pielgrzymkę do Pasierbca na diecezjalne spotkanie LSO. Na miejscu chłopcy nawiedzili grób w którym spoczywa miejscowy kapłan rodak Ks. Ryszard Guzik wraz ze swoimi zmarłymi Rodzicami. Następnie o 10:30 uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Bp Leszka Leszkiewicza. Po Mszy świętej uczestnicy wzięli udział w koncercie seminaryjnego zespołu Bethesda i wspólnej agapie. Dziękujemy naszym dzielnym „Młodzieńcom w Bieli” za piękną reprezentacje naszej parafii.

Również 11 maja odbył się 8 Zjazd Rycerstwa Niepokalanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dla diecezji krakowskiej, tarnowskiej, rzeszowskiej i przemyskiej. Rozpoczął się on Konferencją o godz. 10:00, następnie odmówiliśmy Różaniec św. i Litanię Loretańską. Na zakończenie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bogusława Nagla, Asystenta Rycerstwa Niepokalanej w archidiecezji krakowskiej, a homilię wygłosił o. Arkadiusz Bąk OFMConv. wiceprezes Zarządu Narodowego Rycerstwa Niepokalanej. Wielkie Bóg zapłać za wspólną modlitwę i poświęcony czas.

Komentowanie jest wyłączone