Ogłoszenia parafialne

 

Chomranice, dnia 15 IX 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi Panny. Msze Święte o godzinie: 7.00; 9.00; o 11.00 Suma Odpustowa i wieczorem o 15.30. Wszystkie Msze święte  odprawiamy  w zabytkowej świątyni.
 2. Bardzo serdecznie witamy w naszej Parafii Księdza Stanisława Wojdaka, wieloletniego misjonarza w Republice Środkowoafrykańskiej, Ojca Duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym a obecnie wicedyrektora Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.  Dziękujemy za przybycie do naszej Parafii i za głoszone do nas Boże Słowo.
 3. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Środków społecznego Przekazu.  Rozpoczynamy  również Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.  Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane  na potrzeby Parafii a do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać!
 4. W tygodniu Msze Święte rano o godz. 6.30 a wieczorem tylko w środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Pani Chomranickiej. Po Mszy Świętej i nowennie spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 5. W środę obchodzimy święto świętego Stanisława Kostki, patronalne święto młodzieży polskiej. Jest to także dzień Imienin Biskupa Stanisława. W naszych modlitwach pamiętajmy o drogim naszemu sercu Solenizancie.
 6. W piątek 20 września od 19.00 – 21.00 będzie dekanalne spotkanie młodzieży w parafii Niskowa. Zapisy młodzieży u ks. Piotra. Koszt transportu 5 zł. Wyjazd autokarem z parkingu przy nowym kościele o godzinie 18.30.
 7. W sobotę 21 września z Kościoła św. Kazimierza w Nowym Sączu wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Pielgrzymi z naszej Parafii wraz z Ks. Adamem również dołączają się do tej pielgrzymki. Zachęcamy drogich Parafian do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej Bolesnej.
 8. W przyszłą niedziele 22 września Odpust w Niskowej ku czci Św. Stanisława Kostki. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 9. Istnieje możliwość zapisu do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeśli tylko ktoś pragnie wynagradzać zniewagi Panu Jezusowi, to serdecznie zapraszamy. W piątek 27 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Straży do Piwnicznej, na której nastąpi przyjęcie nowych członków. Wyjazd z parkingu przy plebanii o 16:00. W planie adoracja, Msza święta, poczęstunek oraz nabożeństwo ku czci świętego Jana Pawła II. Na koniec apel jasnogórski. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii u Księdza Adama.
 • Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Drogim Parafianom za liczny udział w Nabożeństwie Fatimskim, Różom Rodziców za niesienie figury Matki Bożej i prowadzenie różańca, a naszym Strażakom za zabezpieczenie przejścia Procesji. Bóg zapłać. Już dziś zapraszamy wszystkich na Procesję Fatimską w październiku.
 1. Również serdecznie dziękujemy za prace wykonane przy zabytkowej świątyni a także przy nowej. Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi.
 2. Również bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzisiejszego odpustu. Dziękujemy za wiele prac wykonanych dla piękna naszej świątyni i jej otoczenia. Dziękujemy naszym Siostrom Karmelitankom za wykonanie tak wielu prac, moim księżom współpracownikom, Panom koszącym trawę, Paniom i Panom sprzątającym i dekorującym świątynię, Za wszelkie dobro niech Matka Najświętsza Chomranicka uprosi jak najwięcej Bożych Łask. Bóg zapłać.
 3. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
 4. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp.  + Romana Skotniczego z Kłodnego.  Polećmy jego nieśmiertelną duszę  Bożemu miłosierdziu oraz dusze śp.  + Marii Olesiak,  + Krzysztofa Biela,  + Jadwigi Król (2),  + Stefana  Pawlika i +  Janiny Wąsowicz. za których to zmarłych w miesiącu wrześniu odprawiane są  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

Chomranice, dnia 08. 09. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP Głównej Patronki Diecezji. Po Mszach Świętych poświęcenie ziarna siewnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace przy naszej nowej świątyni.
 2. W tygodniu Msze Święte codziennie rano o godz. 6.30 a w środę, czwartek, piątek i sobotę  także wieczorem o godz. 18.00.
 3. W środę o godzinie 18.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Pani Chomranickiej i Msza Święta z modlitwami  za misje święte.
 4. Również w środę po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem wrześniowego spotkania będzie : „Parafialna katecheza dorosłych”. Zachęcamy drogich Parafian do włączenia się w prace synodu. Po spotkaniu Zespołu Synodalnego  odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.
 5. W czwartek obchodzimy wspomnienie Imienia NMP. Ponieważ są to Imieniny naszej Pani, MB Chomranickiej, dlatego w tym dniu Msze święte o godz. 6.30 i  o godz. 18.00,  będą  sprawowane w zabytkowej świątyni.
 6. W piątek o godzinie 18.00 będzie miało miejsce kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na to nabożeństwo, które rozpoczniemy Mszą Świętą, a następnie pójdziemy z figurą Matki Bożej z nowej świątyni do zabytkowej i z powrotem. Serdecznie prosimy, aby figurę podczas odmawiania dziesiątków Różańca świętego nieśli przedstawiciele Róż Rodziców. Zachęcamy do przyniesienia lampionów.  Przed Mszą Świętą, o godzinie 17.00 spotkanie KSM – u.
 7. W sobotę wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godzinie 17.30 odprawimy Droga Krzyżową a po niej będzie Msza Święta. Duchowo łączyć się będziemy z uczestnikami wielkiego wydarzenia modlitewnego „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Zachęcamy Drogich Parafian do uczestnictwa w tej modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust ku czci Imienia NMP. Bardzo serdecznie prosimy, aby  jak najwięcej Parafian uczestniczyło w Sumie o godz. 11.00. Serdecznie prosimy o udział  delegacji Górników  i Strażaków, Chóru, Orkiestry oraz Pań ze światłem. Prosimy o zabranie wszystkich obrazów, feretronów oraz chorągwi; udział  Dziewczęcej Służby Maryjnej,  dzieci do sypania kwiatów i dzwonków oraz  ministrantów i lektorów.  Wszystkie Msze święte  w Niedzielę Odpustową  odprawiane będą w zabytkowej świątyni. O godzinie 11.00 , oprócz Mszy Świętej w intencji wszystkich Parafian, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. + Ks. Prałata Jana Janika z okazji  3 rocznicy śmierci. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym wieloletnim duszpasterzu. Składka odpustowa przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej w Kłodnem.
 9. Przypominamy, że od 15 do 22 września trwał będzie Wielki Odpust Limanowski. Szczegóły odpustu można zobaczyć na afiszu w gablocie.
 10. Przyszła niedziela to także dzień modlitw za Środki Społecznego Przekazu. Również w przyszłą niedzielę składkado puszek przeznaczona będzie na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 11. Rozpoczęły się zapisy do Diecezjalnego Studium Rodziny. Jest ono propozycją dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Wykłady będą odbywać się przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Informacje i zapisy: Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tel. 14-631-73-60, drtarnow@gmail.com.”
 12. XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się 22 września (niedziela). Uroczysta Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie.
 13. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje o rekrutacji na kierunek pedagogika na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Diecezjalnej Pielgrzymce arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do Piwnicznej, o Dniach Formacji dla Ministrantów w Ciężkowicach oraz o możliwości legalizacji gaśnic w najbliższy wtorek na parkingu.

Komentowanie jest wyłączone