CHOMRANICE – 21 VII 2019

1. Świętujemy XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ. W związku ze wspomnieniem Świętego Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, dziś po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo pojazdów. Przy pojazdach będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz Akcji Święty Krzysztof 2019 „1 grosz za 1 kilometr”, z której dochód przeznaczony będzie na zakup samochodów potrzebnych do pracy polskich misjonarzy. Przypominamy, że dziś o godz. 17:00 w kaplicy na Krasnem Potockiem będzie odprawiona Msza Święta z racji święta świętej Marii Magdaleny. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj również przed kościołem obywa się zbiórka do puszek na leczenie Klaudii Mistarz oraz Jakuba Mistarza z parafii św. Marcina w Wiśniowej.
  3. W poniedziałek wspomnienie świętej Marii Magdaleny.
  4. We wtorek wspomnienie świętej Brygidy, zakonnicy – patronki Europy.
  5. W środę w Starym Sączu uroczystość Św. Kingi, dziewicy patronki diecezji i miasta,
    w czwartek w Brzesku uroczystość św. Jakuba Apostoła patrona miasta.
  6. W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej.
  7. W tym tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 6.30, a popołudniu tylko w środę
    o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Pani Chomranickiej oraz Msza Święta.
  8. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia świętego Szarbela po Mszach Świętych będzie możliwość ucałowania relikwii i namaszczenia olejem świętego Szarbela.
  9. Przypominamy o prowadzonych w naszej parafii zapisach na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę. Rekolekcje w drodze trwają 9 dni, od 17- 25 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „PARAFIA WSPÓLNOTĄ UCZNIÓW CHRYSTUSA”. Zapraszamy parafian do licznego udziału w pielgrzymowaniu.
  10. Uprzejmie prosimy uczestników pielgrzymki na Litwę, aby w przyszłą niedzielę dokonać pozostałej wpłaty w złotówkach na pielgrzymkę.
  11. Ksiądz Piotr wraz z młodzieżą wyraża wdzięczność Bożej Opatrzności oraz wszystkim wychowawcom, panu kierowcy, kapłanom, siostrom zakonnym, rodzicom, instytucjom, urzędom oraz parafianom, którzy materialnie i duchowo pamiętali o młodzieży w szczęśliwie zakończonej podróży do wybranych miast naszej Ojczyzny. W poniedziałek o 6:30 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji wszystkich darczyńców.
  12. Bardzo dziękujemy kolejnym rodzinom z Kłodnego za sprzątanie naszych świątyń. Bóg zapłać. Na ten tydzień o troskę o nasze świątynie prosimy następujące rodziny:
    Salamon Adam i Antonina; 2. Wójcik Stanisław i Anna; 3. Chowaniec Jacek i Barbara; 4. Bochenek Krzysztof i Katarzyna; 5. Tokarczyk Bronisław i Aldona.

CHOMRANICE – 14 VII 2019 r.

1. Dzisiaj wypada XV Niedziela Zwykła w ciągu roku. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kaplicy na Krasnym Potockim będzie odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców tej miejscowości z racji liturgicznego wspomnienia św. Marii Magdaleny.
  3. Również w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św., będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Przy pojazdach będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz Akcji Św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy, z której dochód przeznaczony będzie właśnie na zakup samochodów potrzebnych do pracy polskich misjonarzy.
  4. W tym tygodniu Msza Św. codziennie rano o godz. 6:30, a popołudniu tylko w środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Pani Chomranickiej oraz Msza Św.
  5. Za zgodą Księdza Biskupa Andrzeja Jeża w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie Klaudii i Jakuba Mistarzów z parafii p.w. św. Marcina w Wiśniowej.
  6. Dziękujemy pewnej osobie z Kłodnego za bezinteresowne uszycie dużej ilości pelerynek dla Dziewczęcej Służby Maryjnej. Dziękujemy także dwóm osobom z Chomranic za zafundowanie wszystkich wianków dla Maryjek. Niech Pan Bóg wynagrodzi ofiarę poniesioną dla dobra innych.
  7. Ponadto dziękujemy wszystkim uczestnikom nabożeństwa fatimskiego za wszechstronne zaangażowanie w przebieg procesji, szczególnie Młodzieży – Straży Grobu Pańskiego za niesienie figury Matki Bożej.
  8. W czwartek 18 lipca Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Chomranic na antenie radia RDN będzie odmawiał różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
    o godzinie 19.00.
  9. Aby ożywiać kult bł. Karoliny, szczególnie wśród młodzieży naszej diecezji, w tym miesiącu nasz dekanat organizuje pielgrzymkę na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny do Wał Rudy. Odbędzie się ona we czwartek 18 lipca. Wyjazd z placu przy kościele w Chełmcu o godzinie 13.00. Jeśli zbierze się większa ilość chętnych z danej parafii wtedy autokar podjedzie. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii do najbliższego poniedziałku 15 lipca. Koszt wynosi 15 złotych.
  10. Przypominamy również o zapisach na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zapraszamy do licznego w niej udziału.
  11. W dniach od 26 do 28 lipca trwać będzie XIV pielgrzymka rowerowa Trzetrzewina – Jasna Góra. Więcej informacji znajduje się w gablocie.