Ogłoszenia parafialne

 

Chomranice, dnia 19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocy. Tak bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać. Dziś po południu o godzinie 15.30 Nabożeństwo Majowe a później Msza Święta.
 2. W tym tygodniu Msze święte codziennie rano o godz. 6.30 a po południu o godz. 18.00 Msza święta a później nabożeństwo majowe.
 3. We wtorek o  godzinie  30   młodzież  klas  III  Gimnazjum i klas ósmych z  naszej   Parafii   i   Parafii Marcinkowice  przyjmie  Sakrament   Bierzmowania  z   rąk  Ks.  Bp.  Stanisława Salaterskiego.  Czcigodnego   Księdza   Biskupa   oraz   młodzież   polecamy modlitewnej   pamięci  całej  parafii. W czasie bierzmowania zbierane będą ofiary na Fundację Arcybiskupa Jerzego Ablewicza czyli na stypendia dla dzieci i młodzieży.
 4. W środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy Pani Chomranickiej połączona z Nabożeństwem Majowym w zabytkowej świątyni.
 5. Również w środę po Mszy wieczornej spotkanie Zespołu Synodalnego. Tematem majowego spotkania będzie : Parafia „Rodziną Rodzin”. Zachęcamy drogich Parafian do włączenia się w prace synodu.
 6. W czwartek o 17.00 spotkanie tych dzieci z Dziewczęcej Służby Maryjnej, które wybierają się na wycieczkę do Szczawnicy. Na spotkanie zapraszamy również Rodziców.
 7. Również w czwartek po wieczornym nabożeństwie spotkanie uczniów klasy 7 z Krasnego Potockiego oraz ich Rodziców.
 8. Także w czwartek po Mszy świętej wieczornej w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie biblijne dla małżonków, na którym zostanie rozważona historia Abrahama. Pochylimy się w świetle Słowa Bożego nad kwestiami związanymi z wychowaniem dzieci. Wszystkich chętnych małżonków serdecznie zapraszamy. Spotkanie będzie trwało 45 minut.
 9. W najbliższą sobotę odbędzie się wyjazd aspirantów i ministrantów do Starego Sącza. W planie jest zwiedzenie klasztoru starosądeckiego i uczestnictwo we Mszy świętej sanktuaryjnej ku czci świętej Kingi. Potem nastąpi przejazd do Skrudziny do nowego Parku Rozrywki „Labiland”, w którym znajdują się: labirynt, kręgle i inne atrakcje. Koszt wynosi 20 złotych. Wyjazd o 8:15 z parkingu przy nowej plebanii. Planowany powrót około godziny 17:00. Zapraszamy aspirantów, ministrantów, a także rodziców. Zapisy w zakrystii.
 10. W sobotę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 11. Tak bardzo dziękujemy kolejnym mieszkańcom Kłodnego za sprzątanie naszych świątyń. Bóg zapłać
 12. Decyzją Księdza Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, nasza Parafia została parafią patronacką, na lata 2019 – 2023, dla budującego się kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu,. Mimo wielu czekających nas prac przy naszej świątyni, uprzejmie prosimy Drogich Parafian o modlitwę a także materialne wsparcie tej budowy. W przyszła niedzielę Słowo Boże wygłosi do nas, jak również zbierze składkę, Proboszcz i budowniczy kościoła Św. Jana Chrzciciela, Ks. mgr Janusz Michalik.
 13. Bardzo serdecznie dziękujemy Drogim Parafianom za tak liczny udział w Nabożeństwie Fatimskim a naszym Strażakom za zabezpieczenie przejścia Procesji. Bóg zapłać. Już dziś zapraszamy wszystkich na Procesję Fatimską w czerwcu.
 14. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17:00 odbędzie się majówka na Kleniu – poniżej wieży telekomunikacyjnej. Odbędzie się ona dla uczczenia 99 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II oraz dla wspomnienia 40 rocznicy pielgrzymki Papieża-Polaka do Polski. Zaśpiewamy litanię, a potem nastąpi poczęstunek przygotowany przez sołtysa Kłodnego oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszamy.
 15. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje dotyczące: inicjatywy modlitwy dzieci za dzieci, które wychowują się w rodzinach alkoholowych oraz doznających różnego rodzaju przemocy; Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej; oaz dla osób niepełnosprawnych ruchowo; IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej; II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych; wakacyjnych oaz – rekolekcji dla ministrantów i lektorów.
 16. W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej społeczności parafialnej śp. +  Marię Olesiak z Kłodnego.  Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu, jak również  dusze zmarłych śp. : + Wiesława Kuźmy, + Tadeusza Stochmala, + Fryderyka Poręby, + Romana Chowańca, + Agnieszki Blicharz, + Rozalii Latko, + Stanisława Jacaka, + Stanisława Salamona, +Jana Wójcika, + Janiny Oleksy, + Janiny Jabłońskiej, + Marty Jarosz,  + Józefa Wąsowicza i + Jana Połomskiego. za których to zmarłych w miesiącu maju są odprawiane  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

Chomranice, dnia 12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielą składka na cele inwestycyjne. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Majowe a później Msza Święta.
 2. W tygodniu Msze Święte rano o godzinie 6.30, a po południu o godzinie 18.00 Msza Święta i Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro o godzinie 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na poniedziałkowe nabożeństwo, które rozpoczniemy Mszą Świętą, a później nastąpi procesja. Procesję Fatimską połączymy z nabożeństwem majowym. Chociaż prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne, to może uda nam się przejść  z figurą Matki Bożej do zabytkowego kościoła i wrócić do nowego. Po przyjściu procesji będzie nabożeństwo majowe i błogosławieństwo . Serdecznie prosimy, aby figurę podczas odmawiania dziesiątków różańca nieśli przedstawiciele młodzieży, która w tym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania. Zachęcamy do przyniesienia lampionów. Naszych strażaków serdecznie prosimy o zabezpieczenie drogi.
 4. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy Młodzież klas 8 i III gimnazjum do uczestnictwa w tej nowennie.
 5. Od tej środy do października nowenny  do MB nieustającej Pomocy będą odprawiane w zabytkowej świątyni.
 6. W środę w nowej świątyni o godzinie 16,30 spotkanie Uczniów klas czwartych i wraz z Rodzicami przygotowujące do Rocznicy I Komunii Świętej.
 7. W czwartek obchodzimy święto  św. Andrzeja Boboli. Jest to także dzień Imienin ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Drogiego Solenizanta
 8. W najbliższą sobotę 18 maja Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Starego Sącza na uroczystości związane z rozpoczęciem peregrynacji obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd z parkingu dolnego o godz. 845 . Zgłoszenie wyjazdu dzisiaj po Mszy Świętej w zakrystii albo w środę po nowennie u Pani Marii Jabłońskiej.
 9. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II oraz Społeczno – Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin zapraszają na VII Zjazd Sądeczan, który odbędzie się 19 maja na Starosądeckich Błoniach.
 10. Z wielką radością informujemy, że wczoraj w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, święcenia Diakonatu przyjął kleryk Michał Staszak. Nowego Diakona polecamy pamięci modlitewnej naszej Wspólnocie Parafialnej.
 11. W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej społeczności parafialnej śp.  +  Bronisława Pażucha z Woli Marcinkowskiej i śp. + Józefę Śmietana z Krasnego Potockiego.  Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu, jak również  dusze zmarłych śp.  :+ Wiesława Kuźmy, + Tadeusza Stochmala, + Fryderyka Poręby, + Romana Chowańca, + Agnieszki Blicharz, + Rozalii Latko, + Stanisława Jacaka, + Stanisława Salamona, +Jana Wójcika, + Janiny Oleksy, + Janiny Jabłońskiej, + Marty Jarosz,  + Józefa Wąsowicza i + Jana Połomskiego. za których to zmarłych w miesiącu maju są odprawiane  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Komentowanie jest wyłączone