Chomranice, dnia 24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Po Sumie śpiewana Droga Krzyżowa.  O godz. 15.30  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a później Msza święta.
  2. Msze święte w tym tygodniu rano o godzinie 6.30 a w poniedziałek, środę i piątek także po południu.
  3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Msza Święta o godzinie 6.30 i o godzinie 17.00.   Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Gdyby były osoby chętne do podjęcia takiej duchowej adopcji, to będzie można dziś i jutro zabrać z zakrystii kartkę z formułą przyrzeczenia i modlitwę codzienną oraz wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a po niej Msza Święta.
  5. W piątek rano Msza św. o godz. 6.30, a po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta.
  6. W piątek 29 marca o godz. 19:00 w kościele świętej Heleny w Nowym Sączu rozpocznie się dekanalna plenerowa droga krzyżowa. Zakończenie drogi krzyżowej będzie miało miejsce w kościele w Trzetrzewinie o północy. Na to nabożeństwo pasyjne planowany jest wyjazd młodzieży i dorosłych z naszej parafii autokarem z parkingu przy nowej plebani o godz. 18:30. Zapisy u ks. Piotra. Koszt przejazdu 5 zł. Z powodu wyjazdu Młodzieży na dekanalną Drogę Krzyżową, nie będzie u nas Drogi krzyżowej o godzinie 19.00.
  7. Dalej serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do uczestniczenia  w Drodze Krzyżowej  a także do udziału w Gorzkich Żalach.
  8. Istnieje możliwość dołączenia do grona członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich, którzy pragną wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sakramentowi, serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zakrystii.
  9. Od piątku od godziny 17:00 aż do niedzielnego południa trwać będą w Ciężkowicach Dni Formacji dla Ministrantów. Warsztaty będą obejmowały: ćwiczenia doskonalące posługę ministranta, modlitwę a także będzie czas na Szczegółowe informacje u księdza Adama. Wszystkich ministrantów i aspirantów serdecznie zapraszamy
  10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  1. W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej społeczności parafialnej śp.  +  Stanisława Salamona z Krasnego Potockiego. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu jak również  dusze zmarłych śp.  + Stanisławy Sojki, + Agnieszki Blicharz, + Stanisława Poręby,+ Jana Połomskiego,+ Józefy Pawlik, + Rozalii Jabłońskiej,  + Fryderyka Poręby, za których to zmarłych w miesiącu marcu są odprawiane  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie…

Chomranice, dnia 17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś po Sumie śpiewana Droga Krzyżowa.  O godz. 15.30  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich Msza święta.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Zachęcamy także do solidarności z misjonarzami przez modlitwę, post  i jałmużnę. U ministrantów można nabyć również misyjną cegiełkę w postaci albumu z 25 lat kolędowania misyjnego w naszej diecezji. Zachęcamy do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup albumu. Cena 25 złotych.
  2. Msze święte w tym tygodniu rano o godzinie 6.30 a w  poniedziałek, wtorek, środę i piątek także po południu.
  3. W poniedziałek o 17.00 Msza Święta z konferencją dla mężczyzn.
  4. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza święta rano o 6.30 i wieczorem o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia we Mszy Świętej, aby w ten sposób uczcić św. Józefa.
  5. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a po niej Msza Święta. Po Mszy świętej i nowennie kolejne spotkanie uczniów klas 3 w ramach przygotowań do I Komunii Świętej.
  6. W piątek rano Msza św. o godz. 6.30, a po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy młodzież klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klasy III Gimnazjum, na kolejne spotkanie formacyjne. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.  O 19.00 Droga Krzyżowa dla Młodzieży.
  7. Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do uczestniczenia  w Drodze Krzyżowej  a także do udziału w Gorzkich Żalach.
  8. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne po 5 złotych. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym
    w ramach akcji Caritas.
  9. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kłodnem informuje, że dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Zapisy w sekretariacie szkoły od 8:00 do 15:00 w dni robocze.
  10. Również tak bardzo dziękujemy Panu Władysławowi Mordarskiemu z Klęczan za założenie przęseł przy ogrodzeniu cmentarza, firmie za zrobienie tych przęseł a Wam kochani Parafianie, za składane na ten cel tak hojne ofiary. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  11. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje dotyczące rekolekcji dla kobiet oraz informacje o Dniach Otwartych w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.