Ogłoszenia parafialne

 

Chomranice, dnia 26.XI.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi, za co Kościół święty udziela dzisiaj odpustu zupełnego.
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Diecezji to Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza – czyli aspirantów, ministrantów i lektorów, którym z całego serca dziękujemy za służbę przy ołtarzu Chrystusa a czcigodnym Rodzicom dziękujemy za okazaną w tej sprawie   Dalej modlimy się, aby z grona naszych ministrantów i lektorów Chrystus powołał kogoś do kapłaństwa. Dziękujemy także członkom Akcji Katolickiej oraz Grupy Młodzieżowej za włączanie się w działalność naszej Parafii. Niech Chrystus Król wszystkim wynagrodzi.
 3. Dziś po południu o godz. 15.00 wypominki naszych zmarłych i Msza Święta.
 4. Msze Święte w tym tygodniu o godz. 6.30, a w środę, piątek i sobotę rano i wieczorem.
 5. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – Bpa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Księdzu Biskupie.
 6. W środę o 16.30 ostatnie wypominki zmarłych, o 17.00 Msza Święta oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Pani Chomranickiej.
 7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 16.30 nabożeństwo I piątku a w sobotę o 16.00 nabożeństwo I soboty, Msza i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 8. Spowiedź Święta przed I Piątkiem miesiąca: środa – od godz. 16.00 dzieci szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich; piątek od godziny 16.00 –  osoby starsze.
 9. Przyszła niedziela jest już I Niedzielą Adwentu. Zgodnie z tradycją naszej Parafii serdeczne prosimy czcigodnych rodziców o przygotowanie dzieciom lampionów roratnych.
 • Również w przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Caritas wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Krasnem Potockiem organizuje zbiórkę do puszek dla Julii Bodziony z Krasnego Potockiego chorej na nowotwór mózgu a obecnie będącej po przeszczepie szpiku.
 1. Dziękujemy rodzinom z Krasnego za sprzątanie naszych świątyń. Bóg zapłać. Na ten tydzień troskę o nasze świątynie powierzamy kolejnym rodzinom.
 • Ponieważ rozpoczęliśmy sezon grzewczy, dlatego uprzejmie prosimy Drogich Parafian o zamykanie drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła. Za zrozumienie z góry dziękujemy.
 • W zakrystii można już nabywać świece wigilijnej pomocy dzieciom, składając ofiarę 9 złotych za małą i 24 złote za dużą świecę. Nabywając takie świece pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom. Również w zakrystii za dobrowolną ofiarę można zaopatrzyć się w opłatki na wieczór wigilijny.
 • W miesiącu grudniu odprawiane będą Msze święte gregoriańskie za śp.: + Kazimierza Sarota, + Cecylię Piwowar, + Włodzimierza Króla, + Teofila Janusa oraz + Helenę Ledniowską. 
 1. W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp.: + Helenę Ledniowską z Krasnego Potockiego. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu oraz śp.: Mieczysława Janczyka, + Janinę Pażucha, + Marię Wideł, + Joannę Jarosz, + Kazimierza Sarota oraz Cecylię Piwowar, za których to zmarłych w miesiącu listopadzie odprawiane są Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie

 

 

Chomranice, dnia 19.XI.2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przypominamy, że w związku z przeżywanym dziś Światowym Dniem Ubogich, Parafialny Oddział Caritas rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Bardzo dziękujemy za włączenie się Drogich Parafian w przeprowadzaną akcję. Bóg zapłać.
 2. Po południu o godz. 15.00 wypominki naszych zmarłych i Msza święta.
 3. W tygodniu Msza święta codziennie rano o godz. 6.30.
 4. We wtorek będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 5. W środę o 16.30  wypominki zmarłych a  o 17.00 Msza Święta oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Pani Chomranickiej. Po Mszy Świętej i nowennie odbędzie się zebranie członków Rycerstwa Niepokalanej w salce pod Kościołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rycerstwa w naszej parafii.
 6. W przyszła niedzielę wypada Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 7. Pan Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem zapraszają wszystkich parafian na Mszę Świętą żałobną za śp. Wandę Połtawską, bliską przyjaciółkę św. Jana Pawła II, która gościła kilkakrotnie w naszej wspólnocie. Eucharystia odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16:00 w kaplicy w Kłodnem.
 8. Dziękujemy rodzinom z Krasnego za sprzątanie naszych świątyń. Bóg zapłać. Na ten tydzień troskę o nasze świątynie powierzamy kolejnym rodzinom.
 9. Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza do kina na pokaz filmu pt. „Figurant”, który odbędzie się 30 listopada o godz. 19:00 w ramach cyklu Rekolekcje Filmowe. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina Sokół.
 10. Proszono o podanie informacji, że 23 listopada o godz. 13.00 w Kościele Kolejowym  / NSPJ/ w Nowym Sączu, z okazji Święta Kolejarza, zostanie odprawiona Msza święta  z okazji Święta Kolejarza za wszystkich pracowników , emerytów, rencistów i ich rodzin. Organizatorzy i Katolickie  Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich przy parafii NSPJ w Nowym Sączu serdecznie zapraszają.
 11. Wyjazd członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej do Tarnowa na II Forum Rad Duszpasterskich, będzie w sobotę o godzinie 7.05 z parkingu przy nowej świątyni. Są wolne miejsca, można się jeszcze zapisać dziś w zakrystii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” znajdziemy artykuły dotyczące działalności charytatywnej Kościoła z racji przeżywanego dziś Światowego Dnia Ubogich i wiele innych wartościowych artykułów.
 13. W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp.: + Teofila Janusa z Woli Marcinkowskiej. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu oraz śp.: Mieczysława Janczyka, + Janinę Pażucha, + Marię Wideł, + Joannę Jarosz, + Kazimierza Sarota oraz Cecylię Piwowar, za których to zmarłych w miesiącu listopadzie odprawiane są Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie….

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone