Chomranice, dnia 17.XI.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy dzisiaj drugi Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji Tarnowskiej po raz kolejny organizuje akcję dożywiania dzieci. Dlatego dzisiaj członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. Zachęcamy do nabycia chlebków.
  2. Po południu o godz. 15.00 wypominki naszych zmarłych i Msza święta.
  3. W tygodniu Msza święta codziennie rano o godz. 6.30 a po południu tylko w środę.
  4. Jutro wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc.
  5. W środę o 16.30  wypominki zmarłych a  o 17.00 Msza Święta oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Pani Chomranickiej.  Po Mszy świętej w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie biblijne. Rozważymy psalm 45. Chętnych serdecznie zapraszamy
  6. W czwartek we wspomnienie Ofiarowania NMP przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
  7. W przyszła niedzielę wypada UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Będzie to także kolejna niedziela synodalna. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w Monstrancji. Najpierw odmówimy modlitwę w intencji V synodu. Następnie  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi, za co Kościół święty udziela odpustu zupełnego.
  8. W czwartek o 18:00 w kościele parafialnym św. Krzyża w Chełmcu zostanie udzielona posługa lektora 12 chłopcom z naszej parafii z rąk księdza infułata Adama Kokoszki. Zapraszamy rodziców i bliskich na tę uroczystość.
  9. Ponieważ robi się coraz chłodniej, na okres zimowy została zamknięta woda na naszych cmentarzach.
  10. Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II-go stopnia w Nowym Sączu zaprasza na koncert ku czci św. Cecylii we czwartek 21 listopada 2019 o godzinie 17:00 w Sali Przemienienia Pańskiego przy bazylice w Nowym Sączu.
  11. W sobotę 30 listopada o godzinie 9:00 będzie organizowany z naszej parafii dla młodzieży i wszystkich chętnych wyjazd andrzejkowy autokarem. W programie: nawiedzenie klasztoru benedyktynów w Tyńcu, zwiedzanie miasta Gliwice, modlitwa na cmentarzu przy grobie zmarłego młodego misjonarza w Boliwii oraz udział w meczu ekstraklasy: Piast Gliwice : Śląsk Wrocław. Koszt przejazdu autokarem 40 zł. Zapisy u ks. Piotra.
  12. W dniu 25 listopada br. o godz. 1615 w sali teatralnej odbędzie się spotkanie z ks. Piotrem Pławeckim nt. „Kazachstan – kraj, w którym pracują tarnowscy misjonarze”. Na spotkanie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z ternu parafii, rodziców i osoby chętne poznać ten kraj.

Chomranice, dnia 10.XI.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bardzo dziękujemy za ofiary składane do puszek na „Kościół w potrzebie”. Również bardzo  dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę  na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
  2. Po południu o godz. 15.00 wypominki naszych zmarłych, o 15.30 Msza Święta.
  3. W tygodniu Msza święta codziennie rano o godz. 6.30 a po południu tylko w poniedziałek i w środę.
  4. Jutro,  11 listopada,  obchodzimy Święto  Odzyskania Niepodległości. Na Mszy  Świętej wieczornej  o godzinie 17.00 będziemy się modlić szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy drogich Parafian na krótką akademię i do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. W związku z Dniem Ubogich, Caritas Diecezji Tarnowskiej po raz kolejny organizuje akcję dożywiania dzieci. Dlatego w przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać  „chlebki miłosierdzia”. Chlebki można nabyć  za złożoną ofiarę  co najmniej 5 złotych.
  6. W środę o 16.30  wypominki zmarłych,  o 17.00 Msza Święta oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Pani Chomranickiej.  Po Mszy świętej spotkanie uczniów klas 3 oraz Rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
  7. 18 listopada w następny poniedziałek, o godzinie 13:00 będzie wyjazd młodzieży autokarem do Wał Rudy miejsca domu rodzinnego błogosławionej Karoliny Kózka. Będziemy uczestniczyć w drodze krzyżowej, której stacje prowadzą z jej domu przez las do miejsca męczeńskiej śmierci patronki młodzieży. Ks. Piotr prowadzi zapisy na wyjazd młodzieży z naszej parafii. Koszt 15 zł. Szczególnie zachęcamy do wyjazdu wszystkich uczniów klas 8 jako kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W pielgrzymce do błogosławionej Karoliny będzie również uczestniczyć młodzież ze wszystkich parafii naszego dekanatu
  8. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z  naszej wspólnoty parafialnej śp.  + Urszulę Rzeszowską – Łagosz z Chomranic, której pogrzeb będzie jutro o 11.00 w zabytkowej świątyni.  Polećmy jej nieśmiertelną duszę  Bożemu miłosierdziu oraz dusze śp.  + Stefana Pawlika, + Janiny Wąsowicz, + Rafała Pawłowskiego, + Janiny Olesiak, + Władysława Jabłońskiego i  + Janiny Piwowar, za których to zmarłych w miesiącu listopadzie odprawiane są  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie…