Chomranice, dnia 19 stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. Jutro, o godzinie 14,30, w  Szkole Podstawowej w Świniarsku, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Nauczycieli z terenu Gminy Chełmiec. Organizatorzy tego spotkania,  serdecznie zapraszają. Z tej przyczyny, kancelaria parafialna w tym dniu  nie będzie czynna.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, w środę Dzień Dziadka. Wszystkim świętującym w tych dniach życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce oraz  Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  5. Codziennie Msze Święte o godzinie 6.30 a  w środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.  W środę po Mszy świętej i nowennie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  6. Przypominamy o jasełkach, które odbędą się dziś w o godz. 16.00 w Domu Kultury w Klęczanach i o Dniu Seniora we wtorek, 21 stycznia  o godzinie 13.30 w budynku szkoły w Chomranicach.. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  7. Zakończymy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za przywożenie na kolędę, częste podwożenie w czasie jej trwania i odwożenie na plebanię po jej zakończeniu. Dziękujemy za każde dobre słowo, za wszelkie uwagi, za tak częstą gościnę i wielkie zatroskanie o Parafię.  Dziękując przypominamy , że za Drogich Parafian w każdą niedzielę o 9.00 odprawiamy Mszę świętą polecając tak żyjących jak i zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.
  8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

W ostatnim czasie Pan Bóg  powołał z  naszej wspólnoty parafialnej śp.  + Jadwigę Grochowską z Krasnego Potockiego. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu oraz dusze śp.  +Władysława Jabłońskiego,  + Tadeusza Kożucha,  + Janiny Leśniara,  + Bernadety Jabłońskiej orz  +Księdza Piotra Pławeckiego (2), za których to zmarłych w miesiącu styczniu odprawiane są  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz

Chomranice, dnia 12 stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPARSTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego a rozpoczyna okres zwykły. Bóg zapłać za ofiary składane  na cele parafialne.
  2. Dziś po Mszy o 15.30 spotkanie Zespołu Synodalnego. Temat spotkania:” Parafia wspólnotą i szkołą miłosierdzia”. Osoby, które pragną się włączyć w tematykę prac synodalnych, mogą swoje sugestie spisane na kartkach wrzucić do Skrzynki Synodalnej, która jest wystawiana na stoliczku pod chórem. Zachęcamy drogich Parafian do włączenia się w prace synodu.
  3. Jeszcze w tym tygodniu Msze święte koncelebrowane rano o godz.6.30. W środę o 6.30  Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Pani Chomranickiej.
  4. Również kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę rano od 7.30 do 8.00.
  5. W piątek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, w sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  6. Wczoraj duża liczba Kolędników Misyjnych z naszej Parafii wzięła udział w  spotkaniu Kolędników Misyjnych naszej diecezji w Krynicy. Ksiądz Biskup Ordynariusz podziękował wszystkim kolędnikom, rodzicom i opiekunom kolędników jak również rodzinom przyjmujących kolędników. My również dołączamy się do tych podziękowań.
  7. Dyrekcja, dzieci i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Klęczanach zapraszają Parafian i Gości  na Jasełka  pod tytułem: „Kim dla mnie jesteś, Panie”,  które odbędą się  w przyszłą niedzielę   o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Klęczanach.
  8. Natomiast Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Chomranicach, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Pan Sołtys wsi Chomranice serdecznie zapraszają na Dzień Seniora dnia 21 stycznia tj. wtorek o godzinie 13:30 w Szkole Podstawowej w Chomranicach.
  9. Kurs katechezy przedmałżeńskiej odbędzie się w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu w dniach od 20 do 31 stycznia.  Rozpoczęcie i zapisy w poniedziałek, 20 stycznia u jezuitów, Mszą o godz. 18.00.

1. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp.  + Krystynę Jankoś z Klęczan. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu oraz dusze śp.  +Władysława Jabłońskiego,  + Tadeusza Kożucha,  + Janiny Leśniara,  + Bernadety Jabłońskiej orz  +Księdza Piotra Pławeckiego (2), za których to zmarłych w miesiącu styczniu odprawiane są  Msze Święte Gregoriańskie. Dobry Jezu a nasz Panie…