Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

HERBATKI  MISYJNE

W tegorocznym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym podejmowanych było w Kościele wiele różnych wydarzeń akcentujących misyjne powołanie chrześcijan. Także w naszej parafii realizowaliśmy różnorakie zadania, aby wpływać na uświadamianie sobie i innym Jezusowego posłania do bycia misjonarzem w miejscu, gdzie żyjemy na co dzień. Dwudziestego października, kiedy przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną, Kolędnicy Misyjni z pomocą dziewcząt z DSM przygotowali oprawę liturgiczną, przebierając się w stroje charakterystyczne dla poszczególnych kontynentów i modląc się w intencjach misyjnych Kościoła. Także Dziewczęca Służba Maryjna pomysłowo i aktywnie włączyła się w życie parafii, by poprzez akcję „HERBATKI MISYJNE” edukować misyjnie oraz przypominać o konieczności modlitwy za misjonarzy i powierzonych im przez Pana Boga ludzi. Samo przygotowanie herbacianych opakowań w klasycznych kolorach misyjnych sprawiło Maryjkom wiele radości i przyczyniło się do zintegrowania się uczestniczek akcji. Doświadczenie radości i wspólnej pracy poskutkowało u Dziewcząt pragnieniem podejmowania kolejnych zadań w nowych wyzwaniach. Dzieląc się na grupy zadaniowe, DSM – ki wykonały ponad 400 opakowań na herbatkowe saszetki, estetycznie i starannie dopracowując szczegóły. Celem tej konkretnej akcji była pomoc dla dzieci w Burundi i Rwandzie, gdzie pracują Siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Komentowanie jest wyłączone