LSO

Króluj nam, Chryste!
Zawsze i wszędzie!

To chrześcijańskie zawołanie towarzyszy wspólnocie LSO, czyli ministrantom i lektorom, w parafii Chomranice. Aktualnie cała LSO liczy 77 młodych chłopaków. Są oni podzieleni na trzy grupy wiekowe: ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi. Grupa ministrantów liczy 38 chłopaków, lektorów młodszych jest 18, a lektorów starszych 21. Staramy się spotykać raz na dwa tygodnie w celu przygotowania asyst oraz omówienia spraw bieżących. LSO parafii Chomranice bierze każdego roku udział w diecezjalnym turnieju piłki halowej, a także w wielu parafialnych i lokalnych uroczystościach odbywających się w naszej parafii. Każdego roku staramy się w parafii organizować kurs na ministranta. Zawsze są na niego chętni chłopcy, aby później jako ministranci służyć przy ołtarzu. W piątki i w niedzielę organizujemy spotkania na hali sportowej w celu jeszcze lepszej integracji. W parafii mamy również 4 ceremoniarzy, którzy pomagają księżom w parafii w organizowaniu i przeprowadzaniu zbiórek i asyst liturgicznych. Każdego roku, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, sprawowana jest msza święta w intencji wszystkich chłopców należących do Liturgicznej Służby Ołtarza. Młodzi Chłopcy – nie bójcie się stanąć najbliżej Jezusa! Bycie ministrantem czy lektorem to zaszczyt, chluba i powód do dumy, a nie powód do wstydu!!!